Denní souhrn zpráv Zprávy

30-10-2012

O daních se rozhodne po kongresu ODS, poslanci přerušili schůzi

Poslanci přerušili na žádost ODS navzdory nesouhlasu opozice na týden jednání Sněmovny. ODS se totiž stále nedohodla na podobě daňového balíčku, s nímž kabinet spojil důvěru. Hlasovat se o něm bude až po víkendovém kongresu nejsilnější vládní strany. Sněmovna se opět sejde příští úterý. Žádost přednesl předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Pro hlasovalo 101 ze 191 přítomných poslanců, 88 jich bylo proti.

Už v úterý ráno se na případných změnách v daňovém balíčku opět neshodla pracovní skupina ODS. ODS totiž nyní nemá hlasy všech 51 poslanců této strany pro vládní návrhy. Nespokojení poslanci ODS ustoupili od zachování daňových úlev pro pracující důchodce a od zachování nynějších paušálů pro živnostníky. Trvají na tom, aby od příštího roku nevzrostla daň z přidané hodnoty o jeden procentní bod na 15 a 21 procent a aby bylo zavedeno dodatečné zdanění lidí s vyššími příjmy. Ostatní koaliční strany s odkladem navzdory výhradám souhlasily. Příští týden se bude hlasovat o daňovém balíčku a také například o prováděcím zákonu k důchodové reformě, který vetoval prezident Václav Klaus. "I s rizikem, že vláda hlasování nepřežije," uvedl po zasedání poslanců ODS Stanjura.

Evropská komise obnovila platby pro ČR

Evropská komise obnovila platby z operačních programů Životní prostředí a Doprava, na účet přišlo 43 mld.Kč. Programy patřily k nejproblémovějším v ČR. Mluvčí ministerstva Ondřej Jakob ČTK řekl, že komise schválila a proplatila žádosti MF o proplacení 876,4 milionu eur (asi 21,7 mld. Kč) za program Životní prostředí a 845,8 milionu eur (asi 21 mld. Kč) za Operační program Doprava. Proplácení těchto dvou operačních programů pozastavila Evropská komise v červnu 2011 (program Životní prostředí), respektive srpnu 2011 (program Doprava). Kvůli pochybnostem komise o tom, jakým způsobem Česko čerpá peníze z evropských fondů, byla pozastavena i řada dalších programů, centrálních i regionálních. Uvolnění dotací pro některé operační programy přišlo již v červenci, z programů Doprava a Životní prostředí přišly ale podle Jakoba první peníze až nyní.

Klaus ve středu přijme Nečase, který mu donese Drábkovu demisi

Prezident Václav Klaus ve středu dopoledne přijme premiéra Petra Nečase (ODS), který hlavě státu předá demisi ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09). Informaci uveřejnil prezidentův web. Předpokládá se, že Drábka nahradí bývalá senátorka Ludmila Müllerová (TOP 09). Drábek 3. října oznámil, že ke konci měsíce odejde z funkce. Reagoval tak na aféru svého někdejšího prvního náměstka Vladimíra Šišky, který je trestně stíhaný pro uplácení. Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg potvrdil, že jako nástupkyni Jaromíra Drábka vybral Müllerovou. Jeho rozhodnutí podpořil výkonný výbor vládní strany. Nynější Drábkova poradkyně Müllerová uvedla, že resort je ve velmi složité situaci. Ráda by však pokračovala v započatých změnách.

Šťovíčkovi hrozí vyloučení z Věcí veřejných

Věci veřejné vyloučí poslance Milana Šťovíčka ze svého poslaneckého klubu, případně i ze strany, pokud při sněmovním hlasování v rozporu s rozhodnutím VV opětovně podpoří vládní návrhy. Šťovíček se kladně staví k vládním reformám, například ke spornému daňovému balíčku. Podle předsedy VV Radka Johna tím opoziční straně kazí pověst. Poslanci VV chtějí hlasovat o reformních zákonech jednotně. Šťovíček byl do Poslanecké sněmovny zvolen v barvách Věcí veřejných. Strana se záhy stala součástí vládní koalice. Po rozpadu VV a jejich odchodu do opozice však deklaroval podporu vládním reformním návrhům. Na začátku září například podpořil vládní předlohu o nižším růstu důchodů. Poslanci i díky němu přehlasovali veto levicového Senátu. Pro novelu zákona o důchodovém pojištění tehdy zvedlo ruku 101 poslanců.

Vláda projedná plán pro energii z obnovitelných zdrojů

Vláda ve středu projedná návrh Národního akčního plánu ČR pro energii z obnovitelných zdrojů (NAP). Dokument vytvořený ministerstvem průmyslu a obchodu by měl nastavit způsob, jak Česko do roku 2020 dosáhne podílu obnovitelných zdrojů na celkové spotřebě energie 13 procent, jak po Praze požaduje Evropská unie. Proti navrženému plánu však protestují Teplárenské sdružení ČR a Aliance pro energetickou soběstačnost. Návrh plánu předpokládá, že obnovitelné zdroje se budou v roce 2020 podílet na hrubé spotřebě energie ze 13,9 procenta. NAP zároveň stanovuje, že po dosažení úrovně 13 procent požadované EU nebude v dalším období uplatňována provozní podpora pro žádný obnovitelný zdroj.

BIS: Útok na Klause ukázal nesmiřitelnost části české společnosti

Útok na prezidenta Václava Klause z 28. září v Chrastavě je podle Bezpečnostní informační služby (BIS) výstrahou, že se v Česku mohou podobné situace stát. Zpravodajci to vnímají jako známku určité nesmiřitelnosti lidí. Nebyl to ale čin extremisty, uvedla BIS ve čtvrtletní zprávě o vývoji na extremistické scéně. Útok na prezidenta podle kontrarozvědky ukázal, že část české společnosti se výrazně radikalizuje. Obecně je sice nebezpečí podobných činů malé, případ je nicméně výstrahou, že "možnost útoků na politické reprezentanty je i v ČR reálným rizikem". Na prezidenta Václava Klause při příležitosti otevírání nového mostu v Chrastavě na Liberecku vystřelil z bezprostřední blízkosti z airsoftové pistole šestadvacetiletý muž. Prý chtěl svým činem upozornit na to, že politici nenaslouchají lidem. Policie ho později obvinila z výtržnictví. Klaus s lehkým zraněním vyhledal lékařské ošetření.

Soud na návrh právníka Altnera zahájil insolvenční řízení s ČSSD

Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení s Českou stranou sociálně demokratickou. Právník Zdeněk Altner se v něm domáhá zaplacení údajného dluhu, který včetně jistiny i úroků přesahuje 250 milionů korun. ČTK to zjistila v insolvenčním rejstříku. Altner se už více než deset let soudí s ČSSD o odměnu za úspěšné zastupování strany ve sporu o Lidový dům. Spor právníka s politickou stranou se mimo jiné točí kolem společnosti Cíl, kterou ČSSD vlastní a kterou strana podle Altnera v minulosti využila k získání peněz na svou volební kampaň. Altner v návrhu uvedl, že za pohledávku, která je nesporně po lhůtě splatnosti, považuje částku, o níž rozhodl soud v roce 2004. S přisouzeným příslušenstvím od roku 2000 přesahuje podle Altnera 250 milionů korun.

O koalicích je rozhodnuto v devíti krajích

Povolební jednání v krajích pokročila. O tom, jaké koalice je povedou, je rozhodnuto v devíti krajích. Na vytvoření koalice se dohodli Starostové pro Liberecký kraj se Změnou pro Liberecký kraj a na jihu Moravy vzniká staronová krajská koalice ČSSD a KDU-ČSL. Už v pondělí se v Ústeckém kraji vítězná KSČM rozhodla pro spolupráci se sociálními demokraty. Koalice ČSSD a KSČM je zatím nejčastější, stojí v čele čtyř krajů, ve Zlínském je doplňují zemanovci. Na jihu Moravy by koaliční smlouva mezi ČSSD a KDU-ČSL mohla být hotova za týden. Řekl to lídr sociální demokracie Michal Hašek a šéf lidovců Stanislav Juránek. Mimo vedení kraje tak zůstanou komunisté, se kterými vítězná ČSSD také jednala. V pondělí také olomoucké krajské vedení ČSSD definitivně posvětilo koaliční dohodu s KSČM včetně personálního obsazení krajské rady. Podpis koaliční smlouvy je naplánován na příští týden, hejtmanem by měl být Jiří Rozbořil (ČSSD). Jednání o budoucím vedení Karlovarského kraje sice k dohodě nevedlo, ale sociální demokraté při něm přišli s možným řešením budoucího obsazení devítičlenné rady kraje. Navrhli střídavé období v případě obsazení jednoho místa, kdy by dva roky patřilo ČSSD a další dva roky KSČM.

Policie obvinila prezidentského kandidáta Randáka z úniku informací

Policie obvinila bývalého šéfa rozvědky a člena správní rady Nadačního fondu proti korupci Karla Randáka z úniku informací. ČTK to potvrdili obvodní státní zástupkyně pro Prahu 1 Šárka Pokorná a Randák. Podle České televize byl obviněn i další člověk z úřadu vlády a stíhání se týká zveřejnění výše odměn Jany Nagyové, šéfky kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS). Úřad vlády vyšetřování nekomentuje, sdělil mluvčí Michal Schuster. "Převzal jsem od policie oznámení o zahájení trestního stíhání kvůli úniku informací," řekl ČTK Randák. Předal ho advokátní kanceláři, která vypracovala stížnost. "S obviněním nesouhlasím, mám pocit, že je silně účelové," uvedl. Dodal, že na něj trestní oznámení podal úřad vlády. České televizi pak řekl, že stíhání spojuje se svou kandidaturou na prezidenta.V lednu úřad vlády oznámil, že našel viníka úniku dat. Podle neoficiálních informací ČTK jím měla být sekretářka.

Policie v Dominikánské republice zatkla sedm hledaných Čechů

Policie zatkla v Dominikánské republice sedm Čechů hledaných zejména kvůli podvodům a praní špinavých peněz. Plánuje zadržet další zhruba desetičlennou skupinu, jejíž členové se podle detektivů podíleli na drogové a násilné kriminalitě včetně vraždy. Mezi již zatčenými jsou například Miloslav Votava, Pavel Štorkán, Michael Grundza a Jiří Štěpánek. Muži byli již v Česku dříve odsouzeni k vysokým trestům za majetkovou kriminalitu, policisté je proto odvezli rovnou do vězení. Proti ostatním vede policie trestní řízení. Někteří se prý dopouštěli trestné činnosti i v Dominikánské republice. Celá policejní operace začala dopadením člena Berdychova gangu Františka Hajna, který byl v červnu nepravomocně odsouzen na deset let za takzvanou loupež století - přepadení vozu bezpečnostní agentury Group 4 Securitas s více než 154 miliony korun. Následně policie objevila v Dominikánské republice i další hledané Čechy, kteří prý v zemi vytvořili komunitu. Spolupracovali spolu a pomáhali si i ve vytvoření falešných identit.

Češi v New Yorku přečkali podle konzulátu bouři bez větší úhony

Český konzulát v New Yorku nemá v souvislosti s dramatickým příchodem bouře Sandy žádnou zprávu, že by se stalo něco vážného někomu z Čechů. "Neměli jsme žádnou zprávu za celou dobu, že by se stala nějaká fatální událost někomu z Čechů," podotkl český generální konzul v New Yorku Martin Dvořák. Jeho úřad především radí českým občanům, jak se zachovat, když mají například zrušené lety a nemají již zajištěné ubytování v hotelu. Český konzulát musel podle konzula po uzavření všech přístupů na Manhattan omezit částečně provoz, ale jinak v pondělí i v úterý prý fungoval normálně. Škody budou podle konzula ve městě vysoké, počet obětí je ale oproti očekávání poměrně nízký.

ČEZ nevyhověl námitkám Arevy kvůli Temelínu

Energetická společnost ČEZ nevyhověla námitkám francouzské firmy Areva vůči vyřazení z tendru na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín. V tendru tak nadále zůstávají americko-japonská firma Westinghouse a česko-ruské Konsorcium MIR.1200, které tvoří Škoda JS, Atomstrojexport a Gidropress. Areva se chce proti vyloučení ze soutěže o Temelín odvolat k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Vítěz tendru má být vybrán v příštím roce. Náklady na dostavbu temelínské elektrárny se odhadují na 200 až 300 miliard korun. Stavba třetího a čtvrtého bloku má být hotova nejpozději v roce 2025.

Ředitelem Dukovan bude od listopadu Jaroslav Jakub

Ředitelem Jaderné elektrárny Dukovany byl od 1. listopadu jmenován Jaroslav Jakub. Nahradí Miloše Štěpanovského, který byl po tři měsíce ředitelem obou českých jaderných elektráren. Štěpanovský zůstává i nadále ředitelem Jaderné elektrárny Temelín. ČTK to oznámil mluvčí dukovanské elektrárny Petr Spilka. Jakub pracuje v JE Dukovany jako vedoucí odboru péče o zařízení. Po absolvování Vysokého učení technického v Brně v roce 1979 nastoupil do funkce operátora sekundární části elektrárny. Postupně pracoval jako operátor reaktoru, vedoucí bloku a směnový inženýr. V roce 1995 se stal vedoucím nově vznikajícího útvaru koordinace. Jako expert na údržbu byl před čtyřmi lety delegován na Misi OSART do jedné z elektráren v USA. V roce 2010 byl nominován Českou společností pro údržbu na evropského manažera údržby.

Česká spořitelna zvýšila čistý zisk na 12 mld. Kč

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, za tři čtvrtletí meziročně zvýšila konsolidovaný čistý zisk (IFRS) o více než 23 procent na 11,79 miliardy korun. "Výborný výsledek České spořitelny dobře odráží situaci v české ekonomice. Firemní sektor jako celek je zdravý a velmi konkurenceschopný...Na druhé straně je stále cítit dočasný útlum spotřebitelské poptávky domácností. Ta je daná psychologickými faktory, jejich skutečná finanční a ekonomická situace je daleko lepší, než by odpovídalo jejich současné náladě," uvedl generální ředitel České spořitelny Pavel Kysilka. Celková bilanční suma České spořitelny ke konci září klesla meziročně o 1,8 procenta na 915 miliard korun. Celkový objem klientských úvěrů stoupl o 3,5 procenta na 488,2 miliardy Kč díky růstu hypotečních úvěrů a úvěrů podnikatelům a firmám. Objem klientských vkladů meziročně mírně klesl o 0,7 procenta na 696,36 miliardy Kč. Vklady občanů se zvýšily o 1,7 procenta na 536 miliardy Kč.

Advokátní kancelář PRK Partners získala evropské ocenění

Britský časopis The Lawyer vyhlásil českou advokátní kancelář PRK Partners nejlepší právnickou firmou ve střední Evropě. Ocenil ji mimo jiné za jasnou strategickou vizi a dlouhodobě vysokou kvalitu právních služeb. PRK Partners o tom informovala ČTK v tiskové zprávě. V Evropě se tyto ceny udělují od roku 2009. Letos byly ceny vyhlášeny v Monte Carlu. "The Lawyer, který cenu uděluje, je takový The Economist mezi právnickými časopisy. Takže ocenění nás samozřejmě nesmírně těší, tím spíš, že o tuhle medaili nebojujete jen s konkurencí z českého trhu, nýbrž i s celou řadou výborných firem z rakouského, maďarského nebo slovenského prostředí," uvedl Martin Aschenbrenner z PRK Partners.

Policie našla u Domažlic pančovaný alkohol

Minimálně 20 litrů pančovaného alkoholu v kanystrech a lahvích zajistili u čtyř lidí na Domažlicku policisté. Alkohol na západ Čech přivezl muž z Domažlicka, který ho na jaře a v létě v kanystrech nakupoval na Moravě. Alkohol pochází z nelegálního prodeje spojeného s distribuční sítí na Zlínsku. V Plzeňském kraji zatím policisté neevidují žádné poškození zdraví v souvislosti s metylalkoholovou kauzou. Na Domažlicku zatím kvůli prodeji alkoholu nikoho neobvinili. Vzorky zadržených lihovin byly odeslány na testy, na výsledky se zatím čeká, řekla ČTK policejní mluvčí Hana Štefflová.

Startuje činnost vědeckého centra Biocev

Biotechnologické a biomedicínské centrum Biocev ve Vestci u Prahy oficiálně zahájilo svou činnost. Většina peněz z 2,8miliardového rozpočtu jde z fondů EU, na projektu spolupracuje Akademie věd s Univerzitou Karlovou. Ministr školství Petr Fiala při slavnostním zahájení upozornil, že podobná špičková pracoviště pomohou České republice ekonomicky uspět v mezinárodní konkurenceschopnosti. Ačkoliv se areál dostaví až za dva roky, už nyní hlásí vědci první úspěchy v medicínském výzkumu. Koordinátor programu Radislav Sedláček už se svým týmem vyvinul červeně svítící laboratorní myši, které mohou významně pomoci při vývoji nových léků a nových postupů při léčbě kožních onemocnění. V příštím roce mají začít vědci pracovat na čtyřech dalších programech zaměřených na buněčnou biologii a virologii, proteinové a tkáňové inženýrství nebo vývoj léčebných postupů.

Český tým přivezl z astronomické olympiády v Koreji pět medailí

Medailové žně mladých českých astronomů pokračovaly po letní olympiádě astronomů a asrofyziků v Brazílii i na 17. mezinárodní astronomické olympiádě v Jižní Koreji. Český tým přivezl pět medailí - jednu stříbrnou a čtyři bronzové. Rok 2012 je tak spolu s rokem 2009 nejúrodnějším na medaile pro mladé české astronomy a astrofyziky, řekl tiskový tajemník České astronomické společnosti Pavel Suchan. Nejlépe se z českého týmu umístil Martin Raszyk z Gymnázia v Karviné, který získal stříbrnou medaili a v celkovém pořadí zaujal 8. místo. Lukáš Supik z Gymnázia v Třinci, Denis Lisztwan z Gymnázia v Českém Těšíně, Viktor Němeček z Gymnázia v Jihlavě a Tomáš Locker z Gymnázia F. M. Pelcla v Rychnově nad Kněžnou získali bronzové medaile.

Praha chce zlepšit využití náplavek

Praha chce zlepšit využití náplavek u vltavských břehů. Náplavka u Hořejšího nábřeží by měla více sloužit sportu a relaxaci, naopak pravobřežní náplavky především kultuře, gastronomii, turistům a rodinám. Vyplývá to ze studie, kterou si nechala zpracovat radní Aleksandra Udženija (ODS) a kterou se rada města zabývala. Podle studie by si oživení náplavek vyžádalo v příštích letech investice za zhruba 30 až 35 milionů korun, ročně by ale mohly městu vydělávat až 25 milionů korun. Studie navrhuje, aby měly náplavky profesionálního správce, který by produkoval jednotlivé akce a koordinoval je po stránce marketingové a technické. Podle studie by město mělo regulovat automobilovou dopravu a parkování na náplavkách a omezit živelnou lodní dopravu. Studie se vrací k myšlence vodní tramvaje, tedy většího zapojení lodní dopravy do MHD. "Při promyšleném rozvržení zastávek na náplavkách, které uvažuje projekt vodní tramvaje, je možné přivézt do tohoto prostoru větší počet lidí i v mimosezonním období," uvádí studie.

Přes 750 škol bude v listopadu promítat dokumenty o normalizaci

Na více než 750 základních a středních školách startuje projekt Příběhy bezpráví, během listopadu se budou žákům promítat dokumenty o normalizaci a pořádat besedy s pamětníky. Akci pořádá osmým rokem společnost Člověk v tísni. Součástí je také výstava fotografií pamětníků a vyhlášení ceny Příběhů bezpráví. Cílem projektu je přimět žáky kriticky přemýšlet o nedávné historii.Školy si mohly zdarma vybrat jeden ze tří dokumentů o normalizaci. V nabídce je pro letošek snímek Hej Gusto o soudním procesu s mladíkem, který složil parodickou píseň na tehdejšího prezidenta ČSSR Gustáva Husáka, a dokument Nikomu jsem neublížil, který vypráví, co některé lidi vedlo ke spolupráci se Státní bezpečností a tajnou policií. Třetí film České děti pojednává o jednom z nejvýraznějších protikomunistických hnutí konce 80. let.

Michal Prokop možná natočil své poslední studiové album

Zpěvák, skladatel a moderátor Michal Prokop vydal po šesti letech nové studiové album s názvem Sto roků na cestě. Šestašedesátiletý Prokop se na něm stylově obrací k prvopočátkům v 60. letech ve stylu své první bluesově laděné desky. Nové album natočené s kapelou Framus Five představí na podzimním turné, které vyvrcholí 19. prosince křtem v pražském Divadle Archa. Původně tvůrci plánovali album stihnout do léta. Zdržení způsobily zdravotní problémy kytaristy Luboše Andršta. "Hodně mi pomohlo nové domácí studio, které jsem si zřídil a kde jsem vyrobil během roku osm demosnímků nových písniček," podotkl Prokop. Člen Beatové síně slávy Prokop založil Framus Five v roce 1963. Se skupinou natočil odborníky ceněné album Město Er na texty básníka Josefa Kainara. V první polovině 70. let se přiklonil ke střednímu proudu, spolupracoval například se skupinou Evy Pilarové.

Ústecká zoo získala nového samce rosomáka

Ústecká zoo získala nového samce rosomáka, téměř dvouletého Marka ze Švédska. Původní patnáctiletý druh sedmileté samice Xaly uhynul v červenci. V evropských zoologických zahradách žije 89 těchto severských lasicovitých šelem, za poslední rok se narodilo osm mláďat. Samec dorazil v přepravní bedně do Ústí v pátek ze Zoo Nordens Ark na jihozápadě Švédska, dopravce musel urazit více než 1100 kilometrů. Rosomáky chová v Evropě 18 zoologických zahrad. Za poslední rok se narodilo osm nových mláďat.

Ze sportu:

Další pokus prolomit černou sérii osmi porážek za sebou čeká hokejisty Lva ve středu ve třetím ze série pěti domácích utkáních proti Chabarovsku. Po porážce v O2 areně s CSKA Moskva vedení českého nováčka odvolalo trenéra Josefa Jandače, ale ve středu Lev dosáhl jen na bod v souboji s Novokuzněckem (2:3 v prodloužení).

Sedm hokejistů, kteří působí v české extralize díky výluce zámořské NHL, zařadil trenér reprezentace Alois Hadamczik do nominace na turnaj Karjala. Podle očekávání mezi nimi není největší hvězda Jaromír Jágr, na úvodním podniku Euro Hockey Tour by se ale měli představit například brankář Ondřej Pavelec, obránce Marek Židlický nebo útočník Tomáš Plekanec.

Tenista Radek Štěpánek se kvůli zranění pravého kolena odhlásil z turnaje v Paříži. Uvedl to server tn.cz. Štěpánka příští týden čeká Turnaj mistrů ve čtyřhře a týden nato finále Davis Cupu.

S tradičními cíli v podobě útoku na medaile na mistrovství světa, Evropy i vítězství v závodech Světového poháru vstoupí do nové sezony rychlobruslařka Martina Sáblíková. První "ostrý" start čeká dvojnásobnou olympijskou šampionku z Vancouveru v polovině listopadu v nizozemském Heerenveenu, kde zahájí útok na sedmý triumf ve Světovém poháru.

Osmnáct zápasů sehraje česká hokejová reprezentace během sezony před květnovým mistrovstvím světa ve Stockholmu. Dvanáct duelů čeká svěřence trenéra Aloise Hadamczika na čtyřech turnajích tradiční Euro Hockey Tour proti týmům Švédska, Finska a Ruska. V dubnu pak tým odehraje šest zápasů Euro Hockey Challenge: ve dvou utkáních přivítá Lotyšsko, na dva duely se vydá do Německa a doma a venku se utká se Slovenskem.

O čtyři další členy se rozroste Síň slávy českého hokeje, do níž budou ve středu 7. listopadu uvedeni při utkání reprezentace se Švédskem v rámci turnaje Karjala v Liberci bývalí obránci František Kučera, Antonín Stavjaňa a František Vacovský, v kategorii trenérů pak Pavel Wohl.

Skifařka Miroslava Knapková se stala nejlepším sportovcem ministerstva vnitra. Olympijská vítězka z Londýna převzala ocenění na slavnostním vyhlášení v Praze. Druhé místo obsadila rychlobruslařka Martina Sáblíková a dominanci žen umocnila sportovní střelkyně Adéla Sýkorová, která skončila v anketě třetí.

Další test v přípravě na domácí mistrovství světa v roce 2013 čeká české florbalistky na konci týdne na turnaji Euro Floorball Tour v Curychu. Vedle osvědčených opor dostanou příležitost i čtyři hráčky k premiérovému startu v národním týmu. Generálka čeká i české florbalisty na turnaji Euro Floorball Tour ve švédském Växjö. Trenér Tomáš Trnavský chce ještě vyzkoušet hráče, kteří bojují o konečnou nominaci.

Počasí v ČR ve středu:

Bude 4 až 8 stupňů Celsia, při nízké oblačnosti kolem dvou, na horách lehce nad nulou. Vyskytne se nízká oblačnost nebo mlhy, výjimečně i s mrholením.

30-10-2012