Denní souhrn zpráv Zprávy

11-11-2012

Sobotka: ČSSD nebude brzdit schvalování daňového balíčku

ČSSD nebude podle svého předsedy Bohuslava Sobotky brzdit ve Sněmovně opětovné schvalování vládního daňového balíčku, až se poslancům vrátí zamítnutý ze Senátu. Sobotka to řekl v televizní diskusi. Uvedl, že si nepřeje zmatek v sazbách daně z přidané hodnoty (DPH), který by hrozil v případě, kdyby koalice kvůli lhůtám neprosadila balíček do konce roku. Nový by mohl být podle předsedy sněmovního rozpočtového výboru Pavla Suchánka (ODS) schválen nejdříve v únoru. "Kdybychom chtěli vládě škodit za každou cenu, tak bychom mohli zdržovat projednání tohoto návrhu zákona obstrukcemi. My to dělat nebudeme, protože my si samozřejmě ten daňový zmatek nepřejeme," uvedl Sobotka. Pokud by se balíček do konce roku nepodařilo schválit, odpovědnost by podle Sobotky nesli premiér a předseda ODS Petr Nečas spolu s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09), kterého šéf ČSSD znovu vyzval k demisi. Senát, v němž má ČSSD většinu, má na projednání balíčku z ústavy měsíc a tato lhůta skončí v pondělí 10. prosince. Zabývat se jím tak bude na schůzi, která začne zřejmě o pět dní dříve, uvedl v sobotu v ČT předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD).

ČSSD chce ochránit peníze klientů druhého pilíře při jeho zrušení

Sociální demokraté chtějí připravit řešení, které by v případě zrušení druhého pilíře důchodového systému zajistilo střadatelům jejich peníze. ČSSD chce po volbách, pokud v nich dostatečně uspěje, druhý pilíř zrušit. Chce také vyzvat občany, aby do druhého pilíře, tedy spoření v důchodových fondech, nevstupovali. V Partii televize Prima Family to řekl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. "Chceme připravit technické řešení, které by zajistilo, že se po volbách, pokud budeme ve vládě, druhý pilíř bude moci zrušit, ale lidé nepřijdou o finanční prostředky," řekl Sobotka. Tyto peníze by se jim podle něj měly vrátit zpět do průběžného systému nebo do penzijního spoření ve třetím pilíři. Řekl také, že není důvod posouvat věk odchodu do důchodu a že zákon by měl stanovit pevnou věkovou hranici.

Armáda si připomněla Den válečných veteránů

U památníku na pražském Vítkově si v neděli armáda připomněla Den válečných veteránů. Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) při té příležitosti vyznamenal 14 z nich, a to jak hrdiny druhé světové války, tak i účastníky novodobých konfliktů. Podle ministra se armáda snaží o veterány pečovat stále víc, u mladých navrátilců usiluje hlavně o jejich začlenění do civilního života. "Patřit k veteránům je stále poctou i závazkem," řekl Vondra na slavnostním pietním aktu. Záslužný kříž pak převzala například Helena Steblová, která za nacistické okupace pomohla raněnému partyzánovi a po udání byla i s celou rodinou zatčena gestapem a poslána do koncentračního tábora. In memoriam byl vyznamenán František Král, který se účastnil bojů u Tobruku a později létal jako pilot britského vojenského letectva RAF. Vyznamenání Zlaté lípy předal Vondra také přednímu českému neurochirurgovi Vladimíru Benešovi, který v Ústřední vojenské nemocnici vede kliniku neurochirurgie.

Z veteránů novodobých misí si kříž za zásluhy odnesla Marie Charvátová, která jako zdravotní sestra působila v misích na Balkáně nebo v Iráku, poté se vrátila k práci laborantky a nyní pomáhá veteránům z druhé světové války. Dodala, že péče o veterány se rozhodně zlepšila. Vojáci, kteří se v současnosti vracejí z misí, se podle ní potýkají hlavně s psychickými problémy. Další vyznamenaný, nadrotmistr Michal Klíma, který se účastnil několika zahraničních operací a letos se vrátil z Afghánistánu, řekl, že po návratu žádné problémy s aklimatizací neměl. Česká armáda má v současné době asi 1440 veteránů z druhé světové války. Dalších více než 15.000 vojáků má za sebou účast v novodobých válečných konfliktech v rámci zahraničních misí.

Ministerstvo financí stále nezačalo s auditem ROP Střední Čechy

Ministerstvo financí stále nezačalo s auditem regionálního operačního programu Střední Čechy. Ředitel úřadu regionální rady Tomáš Novotný původně předpokládal, že kontrola, zadaná v souvislosti s úplatkářskou kauzou bývalého hejtmana Davida Ratha, bude hotova do konce roku. To už ale podle něj není reálné. Úřad vyzval ministerstvo, aby co nejrychleji vybralo firmu, která audit provede. To tvrdí, že vítěz tendru by měl být znám v těchto dnech. Ministr Miroslav Kalousek (TOP 09) nedávno prohlásil, že kontrola podle jeho názoru dopadne neúspěšně a nejspíš vyústí v plošnou korekci celého programu. Nejvyšší kontrolní úřad nedávno odhalil v hospodaření operačního programu Střední Čechy pochybení, která označil za závažná. Regionální rada v minulých letech chybovala například v hodnocení či kontrole projektů.

Dvořák: Riziko, že se pro ČSA nenajde partner, je velmi vysoké

Riziko, že se pro České aerolinie nenajde strategický partner, je velmi vysoké. Trh s akvizicemi leteckých společností je na bodu mrazu a většina menších aerolinií v Evropě je na prodej. V Otázkách Václava Moravce to řekl generální ředitel Českého Aeroholdingu Miroslava Dvořák. ČSA jsou jeho součástí. Reální poptávka je podle Dvořáka minimální. "Naopak, když se podíváte po Evropě, tak prakticky většina aerolinií, krom těch úplně největších, je na prodej. A to dokonce i ty, které už byly předmětem akvizic v minulých letech," řekl. Pravděpodobnost, že se pro ČSA nyní nenajde strategický investor, je podle něj vyšší než 70 procent. ČSA podle Dvořáka nyní vykazují všechny parametry stabilizované firmy. "Já se nebojím říci, že když se nenajde partner, tak se nestane vůbec nic," uvedl.Dvořák pro příští rok očekává, že se firma bude blížit vyrovnanému hospodaření, ale upozornil, že záleží na vývoji ceny paliva. Jen letos, jak řekl, stoupla o 20 procent a loni o 40 procent, a také na kurzu dolaru.

Ruské ministerstvo obrany zakoupilo čtyři české letouny L-410

Ruské ministerstvo obrany uzavřelo s českou společností Aircraft Industries kontrakt na dodávku čtyř letounů L-410. Podle serveru Lenta.ru o tom informoval generální ředitel ruského těžařského holdingu UGMK Andrej Kozicyn, jehož firma drží jednapadesát akcií kunovického podniku vyrábějícího stroje L-410. Zakoupené letouny budu podle Kozicyna dodány v roce 2013. Uzavřená dohoda zahrnuje opci na koupi dalších čtyř strojů. Podle informací londýnského Mezinárodního institutu pro strategická studia (IISS) ruské vojenské letectvo provozuje už sedm letounů L-410. Kozicyn už dříve v ruských médiích hovořil o tom, že společnost Aircraft Industries letos vyrobí v roce 16 těchto letounů a 12 z nich bude určeno pro Rusko. Tam je kromě ministerstva obrany mají využívat zejména vzdálené sibiřské regiony.

ÚOHS zrušil tendr na obnovu interiéru chrámu sv. Barbory

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil veřejnou zakázku na obnovu interiéru chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře za 154 milionů korun. Tendr vypsala Římskokatolická farnost - arciděkanství Kutná Hora a byl zrušen, protože zadavatel stanovil nepřiměřené požadavky na prokázání technických kvalifikačních předpokladů uchazečů. Rozhodnutí nabylo právní moci 3. listopadu. Informoval o tom server E15. Podle kutnohorského arciděkana Jana Uhlíře se farnost snažila vybrat firmu, která má zkušenosti s opravou některé národní kulturní památky jakou je i kutnohorská katedrála. "ÚOHS nám toto kritérium však vytknul, neboť legislativně není vymezen rozdíl mezi obnovou kulturní památky (KP) a národní kulturní památkou (NKP) a celou soutěž zrušil. Proti tomu jsme se neodvolali a chystáme se vypsat novou soutěž," uvedl Uhlíř. Chrám svaté Barbory patří do seznamu památek UNESCO a postupně se opravuje několik let poté, co statici upozornili na zoufalý stav chrámu a na nebezpečí zřícení části jeho opěrného systému.

Pražské hotely jsou na Silvestra z větší části obsazené

Pražské hotely jsou na Silvestra z větší části obsazené. Většina hostů, kteří na novoroční svátky podle rezervací přijedou, pochází z ruskojazyčných zemí a Německa. ČTK to zjistila v anketě mezi hoteliéry. Konec roku tradičně patří k nejsilnějším termínům z hlediska počtu příjezdů turistů i podle výše tržeb. Pražský hotel Olympik je na Silvestra vyprodaný, na Vánoce je obsazenost kolem 60 procent. Hotel Kempinski je na novoroční svátky obsazen z 68 procent. Na konci roku přijede do ČR slavit svátky o pětinu víc Rusů než loni, odhaduje analytická společnost Mag Consulting. Celkem ale mají tržby hotelů a restaurací meziročně klesnout. "Termíny svátků letos nehrají ve prospěch cestovního ruchu. Vzhledem k tomu, že Silvestr je v pondělí a Nový rok v úterý, lze předpokládat, že lidé nezůstanou na horách celý týden. Tržby ubytovacích zařízení a pohostinství během Vánoc a Silvestra letos klesnou o dvě miliardy korun na deset miliard korun," uvedl analytik Jaromír Beránek.

Mag Consulting: Letošek bude pro cestovní ruch rekordní

Letošní rok bude pro tuzemský cestovní ruch rekordní. Do českých hotelů a penzionů přijede podle odhadů společnosti Mag Consulting poprvé v historii víc než 13 milionů hostů, tedy meziročně až o osm procent víc. Rekordní bude také počet zahraničních návštěvníků, který se podle odhadů zvýší o devět procent na sedm milionů. "Nejvyšší meziroční nárůst v absolutním vyjádření bude v letošním roce zaznamenán u Rusů, Američanů a turistů z Jižní Koreje," uvedl analytik cestovního ruchu Jaromír Beránek. Ve srovnání s loňským rokem Rusů přijede o čtvrtinu víc (celkem 700.000), hostů z Jižní Koreje o 51 procent víc (146.000) a Američanů o 16 procent víc (367.000). Z evropských zemí letos v ČR přibude nejvíc hostů z Německa, Slovenska a z Velké Británie. Naopak méně turistů přijede podle odhadu Mag Consulting ze Španělska, Norska, Řecka a Francie.

Pro bezdomovce budou letos v Praze opět připraveny stany

Pro lidi bez domova budou i letos v zimě v hlavním městě připraveny speciální vyhřívané stany a mimořádné příděly teplého jídla. Rozpočet na opatření pro lidi bez přístřeší bude záviset na počasí, vloni se výdaje v Praze vyšplhaly na 1,8 milionu korun. Magistrát je připraven poskytnout stejnou dávku peněz i letos," řekla ČTK Ludmila Tomešová z Centra sociálních služeb Praha. Pracovníci centra prý už od jara vymýšleli, jak zimu bezdomovcům ulehčit. Uvažovali například o otevření protiatomových krytů, kde by se zřídily noclehárny, nebo o stavbě speciálních unimobuněk. "Stany se ale osvědčily, není důvod je měnit," uvedla Tomešová. Mimořádná opatření bude náměstek primátora Ivan Kabický (ODS) vyhlašovat ve dvou fázích. Když bude předpověď na tři po sobě jdoucí noci pod minus pět stupňů, otevře se noclehárna na lodi Hermes zdarma. Terénní pracovníci budou také mezi bezdomovce a squatery rozvážet horký čaj a polévku.

Tragédii při rallye na Slovácku způsobil podle řidiče vozu vítr

Tragickou nehodu, při které v Lopeníku na Slovácku v sobotu zahynuly čtyři dívky, způsobil podle řidiče závodního vozu Michaela Bartončíka vítr. Vozidlo bylo na horizontu nadlehčeno a silný zadní nebo boční vítr jej poslal mimo vozovku, popsal ČTK nehodu Bartončík. Byla to strašlivá souhra nepříznivých okolností, dodal muž, který jel ve voze se svým bratrem Josefem. Technickou závadu na automobilu vyloučil. Vinu za tragickou událost si neklade. "Subjektivně to vnímáme tak, že jsme to nemohli ovlivnit," řekl Michael Bartončík. On i jeho bratr vyvázli z havárie nezraněni.

Hasiči po dvou dnech uhasili požár skladu textilu na Liberecku

Po dvou dnech hasiči zlikvidovali požár skladu textilu v Bulovce na Liberecku. Hala vzplála v pátek odpoledne, ale kvůli spadlé střeše bylo podle hasičů nejlepší nechat ho vyhořet. Řídící důstojník hasičů Petr Štajnc er ČTK řekl, že plameny se už podařilo uhasit, ale vespod stále hmota hoří. Hasiči proto budou místo hlídat i další dny. Teprve potom bude moci policie začít zjišťovat, proč začalo hořet. Hasiči požár celou sobotu spíš jen sledovali, protože se v hale propadl strop a nebylo možné nasadit těžkou techniku. Místo toho raději rozebrali jednu stěnu objektu, aby tam mohl vzduch a textil hořel rychleji a s menšími zplodinami. Na místě proto část hasičů zůstane i další dny a bude hlídat jak prohořívající plameny, které jsou v podobných případech běžné, tak i samotnou budovu, jež by se mohla stát terčem zlodějů kovu. Při hlavním zásahu bylo na místě sedm hasičských jednotek a halu zkrápělo pět vodních proudů. V hale tou dobou naměřili termokamerou okolo 1000 stupňů.

Tisíce lidí si v Brně připily prvním Svatomartinským vínem

Tisíce lidí si na náměstí Svobody v Brně v neděli připily prvním letošním vínem. Tradice otevírání Svatomartinského vína se do tuzemska vrátila v 90. letech a získává čím dál větší popularitu, řekl ČTK ředitel Vinařského fondu ČR Jaroslav Machovec. Vinaři letos přichystali více než dva miliony lahví mladého Svatomartinského vína, což je více než loni. Svatomartinské hody budou v Brně pokračovat až do čtvrtka na náměstí, v restauracích, v městském divadle i na hokeji. Letošní víno je podle Machovce kvalitní. K ochutnání bylo zhruba 100 vzorků mladých vín, k poslechu i tanci hrály moravské folklorní soubory. Na náměstí si přišlo připít a ochutnat vína z různých vinařství odhadem přes 6000 lidí. Tradice pití Svatomartinského vína začala podle Machovce už za doby panování Josefa II., kdy se kolem svátku svatého Martina hospodář loučil s chasou. Tradice se do ČR vrátila v 90. letech, v té době se také zaregistrovala ochranná známka Svatomartinské.

Soutěží kuchařů Český kapr skončil festival Gastrofest

Jan Beneš z jihlavského podniku B2B Caffe Restaurant se stal vítězem soutěže Český kapr na 16. ročníku mezinárodního gastronomického festivalu Gastrofest, který v sobotu skončil v Českých Budějovicích. ČTK to řekl ředitel festivalu Vladimír Tůma. Soutěž Český kapr se na festivalu uskutečnila už posedmé. Kuchaři vytvářejí vlastní fantazie, vždy však musejí vyjít ze základu tvořeného z filetu českého kapra. Gurmáni mohli letos na výstavišti během Gastrofestu ve 44 improvizovaných restauracích ochutnat exotické speciality například z masa krokodýlů, sobů, zebry, hadů nebo pakoně. Gastronomické technologie a výrobky předvedlo 158 vystavovatelů z 22 zemí. Gastrofest letos podle Tůmy nabídl milovníkům dobrého jídla a pití o třetinu aktivit více než loni a je po Salimě druhou nejvýznamnější gastroakcí v zemi.

Festival nekomerčních krátkých filmů BRNO16 vyhrál polský snímek

Letošní 53. ročník festivalu nekomerčních krátkých filmů BRNO16 vyhrál polský snímek Příběhy z chlaďáku. Odborná porota ho vybrala ze 45 nominovaných snímků, jeho režisér Grzegorz Jaroszuk dostane sošku nazvanou Hlava plná filmů. Zabodoval i norský film Útočiště či snímek rakouského režiséra V našich rukou, informoval ČTK dramaturg Miroslav Maixner. Ceny v kině Art v Brně předal režisér Jan Svěrák, který na místě s diváky i tvůrci diskutoval. Vítězný film byl podle Maixnera netradiční. "Snímek měl být depresivní, ale byl pojatý velmi ironicky. Jako celek byl velmi vyvážený," řekl Maixner. Cenu studentské poroty získal norský film Útočiště, cenu ředitelky Turistického informačního centra si odnesli tvůrci filmu V našich rukou. Zvláštní cenu za scénář obdržela česká autorka Tereza Adámková, která napsala scénář k filmu Tak dobrou.

Nadace Život umělce odměnila 35 osobností cenou Senior Prix

Nadace Život umělce v Praze udělovala ocenění Senior Prix za celoživotní mistrovství. Získalo je 35 umělců starších 70 let. Mezi nimi klavírista a pedagog Petr Adamec, zpěvák a muzikant Antonín Gondolán, sbormistr a pedagog Lubomír Mátl, harfistka Renata Kodatová, zpěvák a skladatel Ivan Mládek, herečka Marie Tomášová, režisér Ladislav Vymětal, dramaturg a pianista Vladimír Truc, houslistka Libuše Bourková a zpěvák a herec Jiří Štědroň. Omluvil se například herec Václav Sloup, jeho kolega Pavel Landovský do Národního domu na Smíchově nakonec dorazil. I když většina z oceněných už uměleckou dráhu opustila, jejich výkony jsou dodnes živé na záznamech divadelních inscenací i koncertů, podotkla výkonná ředitelka nadace Dagmar Hrnčířová.

Do Prahy se příští rok s produkcí The Wall vrátí Roger Waters

Zakladatel legendární britské rockové kapely Pink Floyd Roger Waters zavítá 7. srpna příštího roku do pražské Synot Tip Arény. V rámci evropského turné se vrátí s produkcí The Wall. Své zvukové a vizuální dílo o odcizení a proměně předvede v plném rozsahu a představí kapelu s plným počtem hudebníků, informoval ČTK Petr Novák z agentury Echo Promotion. Waters vystoupil v Praze loni v dubnu v rámci turné The Wall Live, pro velký zájem tehdy pořadatelé přidali ještě druhý koncert. Oba se vyprodaly. "Jsem velmi rád, že The Wall opět představíme v Evropě. Bude to pro nás všechny velká zábava. Celou show jsem přepracoval pro koncerty na velkých otevřených stadionech. Je to opravdu dobré. Bude to ještě dojemnější, poutavější, dramatičtější a napínavější," uvedl devětašedesátiletý zpěvák, skladatel a baskytarista Waters v tiskovém prohlášení. Projekt The Wall uvedl poprvé po letech v roce 2010. Původní produkce The Wall z roku 1980 se téhož roku představila v celém svém rozsahu naživo pouze v rámci 29 koncertů turné Pink Floyd a jednou v Berlíně na oslavu pádu Berlínské zdi. Dvojalbum The Wall z roku 1979 patří k nejvlivnějším v historii hudebních nahrávek a v pop kultuře vůbec.

Ze sportu

Český tenista Radek Štěpánek si před finále Davisova poháru o titul ve čtyřhře na Turnaji mistrů nezahraje. Spolu s Indem Leanderem Paesem nevyužili mečbol a prohráli semifinále v Londýně s indickou dvojicí Rohann Bopanna a Maheš Bhúpathí 6:4, 1:6 a 10:12.

Golfista Ondřej Lieser postoupil z druhé fáze do finále kvalifikace a má šanci zajistit si účastnickou kartu na elitní European Tour. Další tři čeští hráči Lukáš Tintěra, Stanislav Matuš a Marek Nový ve druhé části vypadli. Lieser, který se stal profesionálem teprve před měsícem, hrál druhé kolo takzvané kvalifikační školy ve Valencii a skončil na děleném 15. místě. "Jsem neskutečně šťastný, že se mi to povedlo. Je to skvělý," řekl Lieser serveru Golfee.

Čeští motocykloví jezdci Karel Abraham a Jakub Kornfeil zakončili mistrovství světa sedmými místy ve Velké ceně Valencie. Abraham tím vyrovnal své maximum v dvouletém působení v královské třídě MotoGP, Kornfeil si připsal druhý nejlepší výsledek v sezoně Moto3. Abraham v závodě poznamenaném výměnou strojů po oschnutí trati mířil dokonce k životnímu výsledku, ale těsně před koncem mu vrátil předjetí Andrea Dovizioso. V MotoGP nicméně Abraham ještě lépe nedojel, vloni byl sedmý v Jerezu a Silverstonu, letos bylo dosud jeho maximem osmé místo z Indianapolis. V pořadí MS skončil s 59 body stejně jako vloni čtrnáctý, v příštím roce po dvou letech u Ducati přesedlá na aprilii.

Trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek musel udělat třetí změnu v nominaci na středeční přípravný zápas se Slovenskem. Kvůli zranění se mu omluvil záložník Šachtaru Doněck Tomáš Hübschman, kterého nahradil olomoucký Tomáš Hořava. Pro čtyřiadvacetiletého středopolaře je to premiérová pozvánka do národního A týmu.

Ze tří českých lyžařů postoupil v úvodním slalomu Světového poháru ve finském Levi do druhého kola pouze Kryštof Krýzl. V první jízdě obsadil 27. místo se ztrátou 1,49 sekundy na vedoucího Švéda Andrého Myhrera. Ondřej Bank, který startoval v závodu poznamenaném hustou mlhou až s číslem 63, skončil na 47. pozici. Za Myhrerem zaostal o více než dvě sekundy, od postupu do druhého kola ho dělilo 55 setin. Filip Trejbal, jenž měl jen o něco výhodnější startovní číslo 49, obsadil 59. místo.

Česká stolní tenistka Renata Štrbíková dohrála na turnaji World Tour v Poznani v semifinále. Do finále ji nepustila nasazená dvojka Elizabeta Samaraová z Rumunska, jež zvítězila 4:1. Štrbíková smolně ztratila první set 12:14 po neproměněném setbolu. Ve druhém uhrála jen dva body, ale další vyhrála 11:9 a ve čtvrtém měla za stavu 11:10 znovu setbol. Prohrála ale tři míčky za sebou a Rumunka už v páté sadě dominovala.

Basketbalisté Nymburka byli blízko k tomu, aby podobně jako na jaře porazili přední euroligový celek CSKA Moskva, a to dokonce na jeho hřišti. V duelu skupiny B VTB ligy ještě pět minut před koncem vedli, koncovku ale ovládl soupeř v poměru 17:4 a utkání vyhrál o devět bodů 84:75. Nymburk tak má bilanci dvou výher a tří porážek.

Dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková se podle očekávání stala nejlepším českým atletem uplynulé sezony. Anketě vládne nepřetržitě už od roku 2007. Na druhém místě skončila Zuzana Hejnová, bronzová medailistka z OH v Londýně v běhu na 400 metrů překážek. Třetí byl v hlasování oštěpař Vítězslav Veselý, mistr Evropy a čtvrtý muž z olympijských her. Trenérem roku je Jan Železný.

Na plavecké Velké ceně v Brně padly dva české rekordy: letošní mistryně Evropy Petra Chocová vyhrála 50 m prsa v krátkém bazénu v čase 30,59 sekundy, Simona Baumrtová znakařský sprint za 26,83.

Krasobruslař Michal Březina skončil třetí na Ruském poháru a počtvrté v kariéře se dostal na stupně vítězů v elitním seriálu Grand Prix. Mezi medailisty se probojoval ze šestého místa po krátkém programu. Čtvrtý závod letošní GP vyhrál dvojnásobný mistr světa Kanaďan Patrick Chan.

Maria Livčikovová a Maksim Semjankiv z Ukrajiny vyhráli brněnskou Grand Prix smíšených dvojic ve sportovní gymnastice. Na druhém místě skončili domácí Kristýna Pálešová se Španělem Ignaciem Losantosem před česko-švýcarským duem Jana Šikulová, Mark Ramseier.

Počasí v Česku v pondělí:

Místy déšť, v Čechách od západu postupně protrhávání oblačnosti až na polojasno. Teploty 7 až 11 stupňů, na horách kolem čtyř. Foukat bude slabý proměnlivý vítr.

11-11-2012