Denní souhrn zpráv Zprávy

16-12-2013

Zeman: Když Mynář nepožádá o prověrku do středy, skončí

Hradní kancléř Vratislav Mynář zřejmě požádá o prověrku na nejvyšší bezpečnostní stupeň ve středu 18. prosince, jinak ve funkci skončí. Řekl to prezident Miloš Zeman, uvedly Česká televize a Český rozhlas. Zeman již dříve slíbil, že Mynář požádá o prověrku od Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) do konce minulého týdne. Zeman začátkem prosince v rozhovoru s ČTK řekl, že Mynářovo rozhodnutí požádat o prověrku na nejvyšší bezpečnostní stupeň vítá, protože to rozptýlí pochybnosti, které se objevovaly. Podle prezidenta ale neexistuje zákon, který by řediteli prezidentské kanceláře ukládal nutnost mít prověrku na nejvyšší bezpečnostní stupeň. V médiích se v minulosti objevily informace, že by Mynář prověrku nemusel získat například kvůli svým některým podnikatelským kontaktům. Jedním z kontroverzních známých měl být například Radim Masný z Opavy. Prezidentův kancléř to vytrvale odmítá.

Zeman: Příčinou neúspěchu SPOZ ve volbách jsem hlavně já sám

Prezident ČR a čestný předseda Strany práv občanů - zemanovců Miloš Zeman se domnívá, že za výrazný volební neúspěch této strany ve volbách do Sněmovny může hlavně on. Řekl to v rozhovoru pro televizi Nova. "Kdyby ten neúspěch byl způsoben jednotlivými lídry (SPOZ) v jednotlivých krajích, tak by byly výrazné rozdíly ve volebních výsledcích v těchto krajích. A protože tomu tak nebylo, tak ten neúspěch má společnou příčinu, společného jmenovatele, a já sám se domnívám, že touto příčinou jsem já sám," uvedl v pořadu Střepiny. V nynějším rozhovoru pro Novu Zeman také zopakoval, že kandidáti na ministry v novém kabinetu by měli rozumět oblastem, které mají řídit. V případě, že prezident jmenuje ministry, musí se podle něj ptát, co o daném resortu ví. Dodal, že předsedovi ČSSD a pravděpodobnému příštímu premiérovi Bohuslavu Sobotkovi je připraven pomáhat v tom, aby vláda byla úspěšná.

Špičky ČSSD, ANO a KDU-ČSL jednají o místech ve vládě

Představitelé ČSSD, ANO a KDU-ČSL začali jednat o rozdělení resortů v budoucí vládě a o jejím složení. Podle prvního návrhu ČSSD by sociální demokracie měla mít osm, ANO sedm a lidovci dvě křesla. KDU-ČSL by ale chtěla tři. Také hodlá usilovat o ministerstvo zemědělství. Předseda ČSSD a pravděpodobný budoucí premiér Bohuslav Sobotka o víkendu uvedl, že sociální demokracie bude při rozdělování resortů velkorysá. Stále sice mluvil o dvou ministerských pozicích pro lidovce, nemyslí si ale, že by jednání o vládě na resortech zkrachovala. Dvě ministerstva by měla pro KDU-ČSL stačit podle šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. ANO je s prvním návrhem spokojeno, mělo by získat například finance, dopravu, spravedlnost a obranu.

Veleba: Ideálním ministrem zemědělství by byl i nadále Toman

Ministerstvo zemědělství by podle Agrární komory měl řídit odborník. Takové kandidáty momentálně nenabízí KDU-ČSL, má je naopak ČSSD i ANO. Uvedl to prezident komory Jan Veleba. Ideálním řešením pro české zemědělství by podle něj bylo, aby v úřadu na Těšnově zůstal současný ministr v demisi, bývalý prezident Potravinářské komory Miroslav Toman. Podle usnesení svého výboru budou lidovci v budoucí vládě požadovat post ministra zemědělství. Podle Agrární komory mohou být hlavním důvodem, proč o tento resort usilují, finišující církevní restituce.

Poslanci ANO souhlasili s návrhem koaliční smlouvy s ČSSD a KDU

Poslanecký klub ANO souhlasil s návrhem koaliční smlouvy s ČSSD a KDU-ČSL. Ve středu se bude dokumentem zabývat předsednictvo a výbor strany. Novinářům to po jednání klubu řekl jeho předseda Jaroslav Faltýnek. Klub zároveň dal předsedovi ANO Andrejovi Babišovi mandát jednat o rozdělení postů ve vládě. Faltýnek řekl, že pro koaliční smlouvu zvedli ruku všichni přítomní poslanci. ANO by mělo podle dosavadních dohod získat post ministra financí.

Odbory vznikající koaliční smlouvu pochválily

Koaliční smlouva ČSSD, ANO a KDU-ČSL obecně odpovídá politice odborů, uvedli na tiskové konferenci předáci Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). Odboráři především vítají návrhy na zvýšení minimální mzdy, zrušení druhého pilíře důchodové reformy a větší podporu rodin s dětmi. Naopak jako výrazné vidí riziko, že se nepodaří všechny návrhy koalici profinancovat. Koaliční smlouva totiž podle nich nejasně nastiňuje výdaje a příjmy veřejných rozpočtů. Problémem je v koaliční smlouvě podle odborářů, jak budou všechna navržená opatření financována. "Celková bilance deklarovaných opatření na příjmové a výdajové straně veřejných rozpočtů při snaze udržet schodek pod třemi procenty HDP je nejasná a může skrývat problémy. Koaliční dohoda se totiž na příjmové straně spoléhá především na vnitřní úspory v chodu státu," uvedly odbory.

V čele sněmovního mandátového výboru stanula Miroslava Němcová

V čele sněmovního mandátového a imunitního výboru stanula bývalá předsedkyně dolní komory Miroslava Němcová (ODS). Výbor ji zvolil svojí předsedkyní a poté ji ještě v této funkci stvrdila celá Sněmovna. Němcová vystřídala stranického kolegu Marka Bendu, který výbor vedl do minulého čtvrtka. Jde o jediný sněmovní výbor, v němž náleží předsednická funkce občanským demokratům. Němcová, která byla volebním lídrem ODS, neuspěla ve volbě místopředsedy Sněmovny. Vypadla už na začátku a o místo se dál neucházela.

Výbor doporučil poslancům, aby vydali Schwarze ke stíhání

Sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil poslancům, aby vydali Bronislava Schwarze (ANO) k trestnímu stíhání. Šéf mosteckých strážníků Schwarz je souzen pro podezření ze zneužití pravomoci a omezování osobní i domovní svobody. Schwarz byl obžalován kvůli tomu, že v lednu roku 2006 jako vedoucí obvodního policejního oddělení v Mostě vnikl do bytu, kde policie posléze objevila přístroj na výrobu drog. Údajně nechal přítomné spoutat a bez povolení byt prohledal. Jednání o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) kvůli případu opencard výbor přerušil. Bude pokračovat ve čtvrtek, řekla novinářům jeho nová předsedkyně Miroslava Němcová (ODS).

Livia Klausová je velvyslankyní na Slovensku

Bývalá první dáma České republiky Livia Klausová se oficiálně stala velvyslankyní na Slovensku. Funkce se ujala poté, co předala slovenskému prezidentovi Ivanu Gašparovičovi pověřovací listiny. Během slavnostního aktu v sídle hlavy slovenského státu mluvila rodačka z Bratislavy slovensky. Na postu českého velvyslance na Slovensku nahradila Jakuba Karfíka. Vyslání Klausové na Slovensko prosazoval prezident Miloš Zeman. Nepohodl se kvůli tomu s bývalým šéfem české diplomacie Karlem Schwarzenbergem. Zemanovu protikandidátovi v letošní přímé volbě hlavy státu vadilo, že prezident na post šéfky ambasády v Bratislavě prosazuje kandidátku, která není kariérní diplomatkou. Vyslání Klausové na Slovensko otevřel cestu pád bývalého kabinetu premiéra Petra Nečase, jehož členem byl i Schwarzenberg. Úřednická vláda v čele s Jiřím Rusnokem, kterého vybral Zeman, proti Klausové neměla námitky.

Státní dluh podle MF překoná do 2016 dva biliony korun

Státní dluh by měl do konce roku 2016 překonat hranici dvou bilionů korun. Vyplývá to ze Strategie financování a řízení státního dluhu na rok 2014. Ke konci letošního září dluh činil 1,654 bilionu korun a podle odhadů MF stoupne do konce roku na 1,681 bilionu korun. V roce 2013 přitom došlo k nejnižšímu přírůstku státního dluhu od roku 1996, uvedlo MF. Samotný podíl dluhu na hrubém domácím produktu by měl růst z letošních 43,6 procenta na 48,3 procenta v roce 2016. Ministerstvo financí si chce v příštím roce půjčit 398,5 miliardy Kč, vyplývá ze strategie. To je podle ministerstva o devět miliard korun méně ve srovnání s letošním rokem.

Právníci: smlouva na stavbu technologie Blanky platí

Smlouva mezi Prahou a firmou ČKD Praha DIZ, která staví technologickou část tunelu Blanka, je platná. Shodují se na tom právní analýzy obou stran. Stavba technologické části tunelu tak může pokračovat. Hlavní město zároveň vyplatí ČKD dlužnou částku ve výši přes 200 milionů korun. ČTK to potvrdila mluvčí magistrátu Tereza Králová. Naopak firma Metrostav stavební práce na tunelu na začátku prosince zastavila. S firmou Metrostav se totiž, na rozdíl od ČKD, Praha nedohodla. Firma proto stavební práce zastavila a celý spor předala k rozhodčímu soudu. Po Praze chce zaplatit dluh více než 2,1 miliardy. Rovněž Praha se obrátila na soud, chce zase zjistit, zda jsou platné smlouvy mezi Prahou a Metrostavem. Zhruba šestikilometrový tunel Blanka měl být původně zprovozněn v roce 2011, termín se ale odsunul na jaro 2014. Cena stavebních prací i technologie měla stát zhruba 26 miliard korun, nyní se ale hovoří o více než desetimiliardovém nárůstu.

NKÚ: Ministerstvo obrany zadává 72 pct. IT zakázek bez soutěže

Ministerstva zadala v letech 2009 až 2012 zakázky na informační a komunikační technologie za 11 miliard korun, bez výběrového řízení bylo přiděleno 62 procent z nich. U ministerstva obrany činil podíl IT zakázek zadaných bez otevřené soutěže dokonce 72 procent. Informoval o tom Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Ministerstvo obrany tvrdí, že jde o zkreslený údaj. Ve sledovaném období bylo podle ministerstva zadáno několik set IT zakázek, nikoliv pouze 120, jak tvrdí NKÚ. Porušení zákona o veřejných zakázkách zjistil NKÚ ve dvou případech, kdy ministerstvo obrany nevyhlásilo soutěž na pořízení softwarových produktů celkem za 88 milionů. Také s tímto závěrem ministerstvo nesouhlasí. "Šlo o zakázky na rozšíření již používaného softwaru do systémů zabezpečení provozu, kde integrátorem a dodavatelem s autorskými právy byla společnost HP, na kterou přešla práva po fúzi s firmou EDS," sdělil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Na většinu přidělených zakázek uplatnilo ministerstvo obrany výjimku, při jejich zadání bez soutěže tedy zákon neporušilo. Kontroloři zjistili, že v 99 procentech případů se konečné ceny shodovaly s cenami předpokládanými.

Výroba vozidel do listopadu klesla o 5,27 pct. na 1,05 milionu

Výroba motorových vozidel v Česku se od začátku roku do listopadu meziročně snížila o 5,27 procenta na 1,056.709 vozů. Produkce se ale postupně zotavuje z propadu na začátku roku, který za první čtvrtletí přesáhl 18 procent. V samotném listopadu se výroba zvýšila o 3,62 procenta na 115.693 vozidel. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu. Za poklesem stojí ukončení produkce v letňanské Avii v polovině roku, letos vyrobila jen čtyři vozy. Kopřivnická Tatra zvýšila výrobu o téměř 78 procent na 710 vozidel.

Eurostat: Zisk českého zemědělství letos mírně vzroste na 16,8 mld

Zisk českého zemědělství letos meziročně mírně vzroste z loňských 16,4 miliardy na 16,8 miliardy Kč, vyplývá z odhadu, který na svém webu zveřejnil Evropský statistický úřad (Eurostat). Údaje poskytl Český statistický úřad. Pokud se odhad naplní, byl by to druhý nejvyšší zisk odvětví od roku 1998, odkdy je statistiky zjišťován. Zemědělský svaz na konci října uvedl, že čeští zemědělci letos utrží za hlavní komodity až 90 miliard korun, což bude nejvíce od roku 2001. Důkazem zlepšování situace v oboru jsou podle svazu také znovu mírně rostoucí stavy skotu a prasat, zastavil se i pokles salda agrárního zahraničního obchodu. Přesto podle svazu mnoho problémů zůstává.

Konsorcium kolem Strabagu postaví část dálnice D1 na Slovensku

Konsorcium zahrnující stavební firmy Strabag, Doprastav, Váhostav a Metrostav podepsalo kontrakt na výstavbu části slovenské dálnice D1. Celková hodnota kontraktu je 427 milionů eur (11,8 miliardy Kč). Rakouské ústředí firmy oznámilo, že jde o úsek na severu země mezi obcemi Hričovské Podhradie a Lietavská Lúčka. Délka úseku, který konsorcium postaví, činí 11 kilometrů. Stavební práce zahrnují rovněž osm mostů, 11 tunelů a všechny nájezdové silnice. Výstavba by měla trvat 48 měsíců. Strabag, Doprastav a Váhostav mají v konsorciu každá po 32 procentech, Metrostav zbylá čtyři procenta.

Vývozní ceny v říjnu klesly o 0,1 pct. a dovozní o 1,7 pct.

Vývozní ceny se v říjnu meziročně snížily o desetinu procenta a dovozní ceny zrychlily pokles na 1,7 procenta. Informoval o tom Český statistický úřad. Na poklesu vývozních i dovozních cen se nejvíce podílely ceny minerálních paliv. Vývozní ceny minerálních paliv meziročně klesly o 6,3 procenta. Z významnějších skupin nejvíce klesly ceny ostatních surovin, a to o 4,4 procenta. Nejvíce rostly ceny nápojů a tabáku, a to o 14,6 procenta. Ceny průmyslového spotřebního stouply zboží o 1,2 procenta a ceny strojů a dopravních prostředků o procento. Dovozní ceny minerálních paliv meziročně klesly o devět procent. Ceny ostatních surovin se snížily o 6,1 procenta a ceny strojů a dopravních prostředků o 0,6 procenta.

Ceny průmyslových výrobců v listopadu vzrostly

Ceny průmyslových výrobců v listopadu meziročně vzrostly o 0,7 procenta, meziměsíčně byly vyšší o 0,8 procenta. U zemědělských výrobců se naopak meziročně snížily o 5,2 procenta, v sektoru tržních služeb klesly o 2,0 procenta a u stavebních prací o 0,8 procenta. Ve srovnání s říjnem však ceny v zemědělství i stavebních prací rostly, ve službách stagnovaly, uvedl Český statistický úřad. Výrobní ceny vyjadřují, jak velký je tlak na růst inflace na začátku výrobního řetězce, tedy například v továrnách nebo v zemědělství. Vývoj na této úrovni se zpravidla zanedlouho projeví v cenách pro spotřebitele.

Policie ukončila vyšetřování v ROP Severozápad

Policie ukončila vyšetřování machinací s dotacemi v Regionálním operačním programu (ROP) Severozápad. Informaci České televize dnes potvrdil ČTK mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavel Hanták. Podle něj chtějí kriminalisté obžalovat osm lidí. Viní je z poškozování finančních zájmů Evropské unie a zneužití pravomoci úřední osoby. Spis převzal krajský státní zástupce Vladimír Jan. Mezi obviněnými je bývalý náměstek hejtmanky Pavel Kouda (ČSSD) a také tři už bývalí ředitelé Úřadu regionální rady ROP Severozápad Petr Vráblík, Pavel Markvart a Petr Kušnierz. Hrozí jim až dvanáctileté vězení. Kušnierz si už odpykává pětiletý trest za přijímání úplatků.

Kauzu lékaře Bartáka přezkoumá Nejvyšší soud

Případ lékaře Jaroslava Bartáka přezkoumá Nejvyšší soud (NS). V pátek obdržel rovnou dvě dovolání, která směřují proti čtrnáctiletému trestu za znásilnění, vydírání a sexuální nátlak. Barták, jehož policie údajně podezřívá také z přípravy vražd, v dovoláních požaduje nové projednání věci. Dále navrhuje přeložení kauzy od Vrchního soudu v Praze do Olomouce, řekl mluvčí NS Petr Knötig. Délku rozhodování NS nelze předjímat, obvykle to trvá několik týdnů až měsíců. Většinu podnětů v trestních kauzách soud odmítá. Barták podle pravomocného verdiktu vyžadoval po svých asistentkách sex jako součást práce. Hájil se tím, že žádné ženě vědomě neublížil, naopak prý byl vůči nim galantní a choval se gentlemansky. Jeho právní zástupci uvedli, že neexistují důkazy o lékařově trestné činnosti, a zpochybnili výpovědi asistentek jako nevěrohodné. Barták v letech 2006 až 2011 podle verdiktu napadl celkem deset asistentek.

Stavební úřad povolil demolici pražského hotelu Praha

Stavební úřad Prahy 6 povolil demolici hotelu Praha. Proti rozhodnutí se mohou účastníci odvolat. Demolici odmítá část odborníků a veřejnosti. Na začátku prosince již úřad rozhodl o demolici části hotelového komplexu. Hotel Praha byl postaven na konci 70. let. Až do listopadu 1989 sloužil potřebám komunistické strany a československé vlády. Mnozí ho proto vnímají jako symbol předlistopadové éry. Začátkem letošního roku ho koupil nový majitel s úmyslem jej zbourat. Vzápětí skupina teoretiků, umělců, architektů a památkářů podala na ministerstvo kultury návrh na jeho prohlášení za kulturní památku.

Ze sportu:

Čtrnáctičlenný sledgehokejový tým, tři sjezdaři a jeden snowboardista budou tvořit výpravu českých reprezentantů na paralympijských hrách v Soči. Nominaci musí ještě v pátek schválit výkonné grémium Českého paralympijského výboru. Paralympijské soutěže se v Soči uskuteční od 7. do 16. března 2014.

Fotbalisté Liberce se v jarní fázi Evropské ligy utkají s nizozemským Alkmaarem. Rozhodl o tom dnešní los v Nyonu.

Fotbalisté Plzně se v jarní fázi Evropské ligy utkají se Šachtarem Doněck, za který hraje český reprezentant Tomáš Hübschman. Druhý český zástupce Slovan Liberec vyzve nizozemským Alkmaar. Rozhodl o tom dnešní los v Nyonu.

Český brankář Petr Mrázek byl i ve svém druhém startu letošního ročníku NHL vyhlášen třetí hvězdou zápasu, přestože s Detroitem prohrál doma s Tampou Bay 0:3. Perspektivní gólman, který v předchozím utkání vychytal čisté konto, držel neprůstřelnost až do 44. minuty, v níž ho po akci Ondřeje Paláta překonal Tyler Johnson. Mrázek, jenž v zápase kryl 24 z 26 střel, inkasoval druhý gól z hole J.T. Browna a při závěrečné powerplay sledoval ze střídačky, jak skóre uzavřel Alexander Killorn.

Plavkyně Simona Baumrtová má z mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Herningu čtvrtou medaili. Na znakařské dvoustovce získala stříbro v českém rekordu 2:03,06 minuty, vlastní maximum z loňska vylepšila o 37 setin sekundy. Baumrtová nestačila pouze na Ukrajinku Darynu Zevinovou (2:02,20).

Hokejisté Kladna prohráli ve 31. kole extraligy s Hradcem Králové 1:3. Rytíři počtvrté v řadě nebodovali a potřetí za sebou vstřelili jedinou branku. Mountfield i díky dvěma trefám kapitána Jiřího Šimánka vedl již tříbrankovým rozdílem. Hosté vyhráli čtvrtý z posledních pěti zápasů a při porážce Plzně v Litvínově si upevnili druhou příčku.

Hokejisté Lva Praha deklasovali v posledním zápase před Vánoci Slovan Bratislava 7:0. Připsali si tak teprve druhou výhru v šesti vzájemných česko-slovenských zápasech v Kontinentální lize, první na domácím ledě. Dvěma góly se na tom podílel kapitán Jiří Novotný, brankář Petri Vehanen udržel počtvrté čisté konto.

České florbalistky prohrály v souboji o třetí místo na mistrovství světa v Ostravě se Švýcarskem 3:4 v prodloužení a neobhájily historický bronz ze St. Gallenu z roku 2011. Před rekordní návštěvou historie světových šampionátů žen 5021 diváků rozhodla v čase 67:19 Silvana Nötzliová.

Hokejisté Vítkovic porazili ve 31. extraligovém kole pražskou Slavii na jejím ledě 2:1 po samostatných nájezdech, vyhráli i třetí venkovní zápas v řadě a potvrdili tak, že se jim v této sezoně v arénách soupeřů daří. O první gól zápasu se sice postaral slávista Petr Jelínek, ve třetí třetině však odpověděl hostující Michael Vandas. V samostatných nájezdech byl jako jediný úspěšný Roman Szturc a rozhodl o druhém bodu navíc pro Ostravany.

Hokejisté Sparty zvítězili ve 31. kole extraligy na ledě Karlových Varů 4:0. Lídr soutěže vtěsnal všechny góly mezi 15. a 24. minutu, dvě branky dal nejlepší střelec a zároveň nejproduktivnější hráč extraligy Petr Ton. Své první čisté konto v extralize vychytal Filip Novotný. Domácí přišli dnešní porážkou o sérii šesti uplynulých zápasů, v nichž dokázali bodovat.

Hokejisté Třince porazili v 31. kole extraligy Chomutov 2:1. Vítězný gól vstřelil 61 sekund před koncem základní hrací doby ve vlastním oslabení Václav Varaďa. Oceláři tak ovládli i třetí vzájemný duel sezony a prodloužili chomutovskou sérii porážek na pět.

V závodu Světového poháru v Titisee-Neustadtu bodovali tři čeští skokani na lyžích. Jan Matura skončil na 26. místě, Antonín Hájek byl osmadvacátý a Jakub Janda hned za ním. Vyhrál mistr světa Kamil Stoch z Polska.

Skikrosař Jiří Čech získal na zimní univerziádě v Itálii bronzovou medaili. Dvacetiletý český lyžař skončil ve finále třetí za Polákem Mateuszem Habratem a Rusem Igorem Omelinem.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála na zimní univerziádě v Itálii s přehledem závod na 3000 metrů. Dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru a dvojnásobná mistryně světa v této disciplíně tak získala zlato, které jako jediné ve své medailové sbírce dosud neměla.

Štafeta českých žen zaplavala na mistrovství Evropy v krátkém bazénu v rozplavbě polohového závodu na 4x50 metrů světový rekord, který vzápětí překonaly Dánky. Simona Baumrtová, Petra Chocová, Lucie Svěcená a Aneta Pechancová dosáhly času 1:47,48 minuty. Ve druhé rozplavbě však dánské plavkyně zvítězily za 1:45,92, takže české kvarteto postoupilo do finále z druhé příčky. České závodnice obhajují na evropském šampionátu stříbrné medaile.

Jediná střelecká chyba při poslední ráně připravila biatlonistku Gabrielu Soukalovovou o šanci na vítězství ve stíhacím závodu Světového poháru v Annecy. Po chybě přišla o vedoucí pozici a nakonec doběhla čtvrtá stejně jako v sobotním sprintu. Česká reprezentantka i tak udržela průběžné první místo ve Světovém poháru a jako vedoucí žena seriálu vstoupí do příštího roku. Stíhačku vyhrála Ukrajinka Valj Semerenková.

Čeští curleři první šanci postoupit na olympijské hry v Soči nevyužili. V play off dodatečné kvalifikace ve Füssenu s domácími Němci prohráli 4:7 až po boji, který rozhodl poslední kámen soupeřů v dodatečném endu. V neděli se Češi o poslední volné místo v olympijském turnaji střetnou s USA.

Počasí:

Znovu nás čeká inverze - v nížinách nízká oblačnost nebo mlhy, na horách a místy i v níže položených oblastech slunečno. Teploty vystoupí na -1 až +3 stupně, při slunečném počasí bude 6, na horách až 9 stupňů Celsia.

16-12-2013