Denní souhrn zpráv Zprávy

27-07-2005

Vláda se bude gestem vůči antifašistům zabývat patrně v září

Vláda bude posuzovat návrh na učinění symbolického gesta vůči německým antifašistům z předválečného Československa patrně v září. Návrh připravuje ministerstvo zahraničí. Premiér Jiří Paroubek uvedl, že smírčí gesto je navrženo v podobě ocenění a vyjádření lítosti a nebude spjato s odškodněním. Navrhované gesto smíření vůči bývalým sudetoněmeckým antifašistům by se týkalo odhadem zhruba 200 lidí. Podle předsedy vlády je zapotřebí smířlivé gesto učinit, protože v Česku existuje potřeba "vyrovnat jisté dluhy republiky" vůči bývalým občanům německé národnosti, kteří Československu zůstali věrni. Paroubek by si přál konsenzus politických stran o tomto gestu, avšak stoprocentní shoda není bezpodmínečně nutná. Návrh vyvolal nejrůznější reakce od vstřícných až po zamítavé. Zatímco vládní koaliční strany proti němu nemají výhrad, prezidenta Václava Klause iniciativa rozzlobila. O Paroubkovi prezident v souvislosti s touto iniciativou řekl, že snad ztratil rozum. Předseda vlády dal věci širší rozměr a hovoří o návrhu se svými zahraničními partnery. Gesto vítají rakouský kancléř Wolfgang Schüssel, pochopení pro něj má i polský premiér Marek Belka a také německé velvyslanectví dalo najevo, že by se mu takový krok zamlouval. Předseda slovenské vlády Mikuláš Dzurinda reagoval spíš negativně.

Dva čeští vojáci pomohou chránit vzdušný prostor Pobaltí

Dva čeští vojáci pomohou chránit vzdušný prostor Pobaltí. Armáda by se chtěla příští rok podílet na ochraně vzdušného prostoru tří pobaltských republik. Estonsko, Lotyšsko a Litva nemají vlastní stíhačky a jejich území proto pomáhají chránit "staré" státy NATO. Pokud plán schválí vláda a Parlament, pošle Česká republika do Litvy na čtyři měsíce dva experty řízení letového provozu, řekl mluvčí ministra obrany Andrej Čírtek. "Působili by na pozemním stanovišti v Litvě v mnohonárodním týmu," uvedl mluvčí. Jejich úkolem má být řízení letů stíhaček, kontrola letového provozu a navádění letounů na vzdušné cíle. Severoatlantická aliance se stará o obranu vzdušného prostoru pobaltských zemí od jejich loňského vstupu do NATO. Ve vedení mise NATINEADS se již vystřídalo například Nizozemsko, Belgie či Dánsko. Všechny tři státy vlastní moderní stíhačky typu F-16. Česká republika podle Čírtka s nasazením svých nových strojů Jas- 39 Gripen do mise zatím nepočítá.

Zákon o bodovém systému pro řidiče senátoři chtějí zpřesnit

Zákon o bodovém systému trestání dopravních přestupků řidičů senátoři chtějí zpřesnit. Změny se mají týkat například bodového hodnocení za řízení pod vlivem alkoholu nebo odstranění nerovnosti mezi běžnými a profesionálními řidiči, jimž za některá pochybení hrozí doživotní ztráta licence. Řekli to šéf senátorů ODS Tomáš Julínek a předsedkyně Klubu otevřené demokracie Soňa Paukrtová. "Nemáme na to, abychom komplexně opravili celý bodový systém," uvedl Julínek. Zvažují proto odložení účinnosti zákona tak, aby ministerstvo dopravy mohlo dát systém do pořádku. Navrhovaný systém otevírá prostor pro korupci kvůli nejednoznačnosti sankcí, podotkl Julínek. Chybná jsou podle něj i některá převedení pravomocí na obce. Lidovečtí senátoři podle svého místopředsedy Jiřího Stodůlky mají zájem naopak na prosazení předlohy, kterou vypracovalo ministerstvo dopravy v čele s Milanem Šimonovským. Zákon počítá s tím, že každý řidič bude moci získat až 12 trestných bodů. Poté přijde na rok o řidičský průkaz a bude muset znovu do autoškoly. Pokud řidič po dobu jednoho roku neučiní žádný přestupek, tak se mu odečtou z registru čtyři body. Bodový systém by měl začít platit od poloviny příštího roku, a to současně s povinností celoročního svícení, používání autosedaček pro děti a přileb pro cyklisty mladší 18 let. Předloha reaguje na hrozivý stav na českých silnicích, kde každý rok přijde o život na 1300 lidí. Vláda chce počet těchto úmrtí snížit do roku 2010 na polovinu.

Problémy na D 1 by vyřešila výstava portálů se značkami

Technicky nejjednodušším způsobem usměrnění rušného provozu na dálnici D 1 a snížení nehodovosti je podle Jaroslava Heinricha z brněnského Centra dopravního výzkumu výstavba portálů, na nichž lze podle potřeby měnit dopravní značky. Podle něj by se dal tento takzvaný telematický provoz mezi Prahou a Brnem zavést rychleji, než rozšíření dálnice o další pruhy. S portály s proměnným dopravním značením se lze setkat na německých dálnicích, silničním průtahu ve Vídni nebo na nových dálničních úsecích v Chorvatsku. Portály jsou ovládány z řídících center. V době snížené viditelnosti, tedy za mlhy nebo deště může obsluha snížit v kritických úsecích rychlost projíždějících aut tím, že na portále upraví maximální povolenou rychlost, stanoví zákaz předjíždění v následujícím úseku a podobně. "Lze tak předejít mnoha nehodám. Řidiče je možné o problémech na dálnici varovat ještě před tím, než do mlhy nebo sněžení vjedou," uvedl Heinrich, který se s kolegy v Centru dopravního výzkumu zabývá příčinami nehod. Podle něj by bylo ideální, kdyby byly portály umístěny co nejdříve na některém z kritických úseků; například Praha - Mirošovice nebo Kývalka - Holubice. Pouze světelné tabule ale dopravní komplikace na dálnici nevyřeší. Podle Heinricha je třeba důkladně prozkoumat všechny připojovací a odpojovací pruhy. Ty totiž vznikly v době, kdy byla na dálnicích povolena nejvyšší rychlost 110 kilometrů v hodině. Nyní ale platí rychlost 130 kilometrů v hodině a délka pruhů by proto měla být opět posouzena. Odborníci poukazují i na to, že je nutné více zkoumat, ve kterých úsecích dochází nejčastěji k dopravním nehodám. Problémy mohou být hlavně v české části dálnice. V 60. letech totiž vznikala v místech, kde existovala řada rozestavěných úseků z období konce první republiky. Z hlediska současné dopravy mohou být za mokra tyto klikatící se úseky při rychlé jízdě nebezpečné. Zbytečné jsou stížnosti na to, že se D 1 neustále opravuje, uvedl Heinrich. Podle některých informací nebyla dálnice za dobu nikdy v obou směrech mezi Prahou a Brnem zcela průjezdná, protože na ní bylo vždy alespoň nějaké omezení. "Je to logické. Normální životnost silniční stavby je 20 let," uvedl odborník. Vysvětlil, že v době, kdy se otevírala poslední část dálnice u Brna, se již první otevřený úsek pohyboval na hranici životnosti. Situaci by v současné době nevyřešilo ani to, kdyby začalo ve velkém rozšiřování dálnice na celkem šest jízdních pruhů. Projekt by byl velmi nákladný. Podle Heinricha by zastavil budování další dálniční sítě v ČR a přinesl by ještě větší dopravní komplikace. V souvislosti s projektem by bylo nutné na nejrušnější dopravní tepně v zemi udělat mnohakilometrové uzavírky. Některé dálniční úseky by byly uzavřeny až pět let. "Je nutné hledat levnější řešení. Prvním krokem ke zlepšení situace je opatrnější jízda řidičů," uzavřel odborník.

Větší šance stát se šéfem úřadu na ochranu dat má radní Němec

Větší šanci vyhrát duel o budoucí vedení Úřadu pro ochranu osobních údajů má v Senátu pražský radní Igor Němec (ODS) než dosavadní šéf této instituce Karel Neuwirt. Vyplývá to z vyjádření zástupců senátorských frakcí. Senátoři budou šéfa úřadu vybírat v tajné volbě na nadcházející schůzi a doporučí ho ke jmenování prezidentovi. Občanští demokraté, kteří navrhli Němce, mají v Senátu dominantní postavení. K většině jim chybí několik hlasů, které asi získají mezi nestraníky, odhaduje místopředseda senátorů KDU- ČSL Jiří Stodůlka. "Tady má více šancí každý, koho podporuje ODS, to je zcela evidentní," řekl. Lidovci opětovně navrhli Neuwirta, který úřad vede od jeho vzniku v roce 2000. Šéfka Klubu otevřené demokracie Soňa Paukrtová řekla, že Němec by byl jako zkušený politik zřejmě razantnější než Neuwirt. Při setkání se členy klubu navrhoval užší spolupráci se Senátem na ochraně osobních údajů, uvedla. Neuwirt získal úřadu mezinárodní renomé a považuje za potřebné i lidem v Česku zdůraznit důležitost ochrany soukromí, dodala. Místopředseda Senátu Edvard Outrata ještě není rozhodnut, kterému z kandidátů dá přednost. Jasněji má předseda horní komory Přemysl Sobotka. "Budu preferovat nejen zkušenosti, ale i schopnosti jednotlivých kandidátů," uvedl. Úřad na ochranu osobních údajů má za úkol především bránit zneužívání osobních dat. Může kvůli tomu kontrolovat veřejné instituce i soukromé firmy, které s těmito údaji pracují. Za porušení zákona jim smí udělit pokutu až deset milionů korun a nařídit zničení shromážděných údajů.

Zákony jsou k dispozici na internetu

Ministerstvo vnitra na svých internetových stránkách zpřístupnilo všechny zákony vydané od května 1945. Zájemci mohou nyní na internetové adrese www.mvcr.cz/2003/rady/sbirka_rady.html najít nejen stejnopisy Sbírky zákonů, ale i všech vydaných mezinárodních smluv. Podle mluvčí ministerstva Radky Kovářové trvala práce na projektu tři roky. Povinnost umožnit dálkový přístup jak ke sbírce zákonů, tak k mezinárodním smlouvám nařizoval vnitru zákon z roku 1999. Ministerstvo vnitra používá pro zobrazování textu formát PDF (Portable Document Format), takže dokumenty lze tisknout v originální podobě.

Zvýšení poplatků za rozhlas a TV nejisté, řada senátorů váhá

Rozhlasové a televizní poplatky se možná nezvýší, řada senátorů s podporou tohoto zákona váhá. Pokud horní komora příslušnou novelu vrátí sněmovně, může se stát, že poslanci ji už znovu neschválí. Klíčový senátní výbor pro kulturu se nedokázal na postoji k předloze shodnout. Ke schválení ale chyběl jen hlas, bez šancí tedy zvýšení poplatků není. Rozhodnout by o tom měla schůze Senátu, která začíná ve čtvrtek. Poplatky ale přijdou na program zřejmě až příští týden. Sněmovna v červnu schválila novelu ve znění, které počítá s tím, že televizní poplatky vzrostou ze 75 korun měsíčně nejprve na 100 korun, v roce 2007 na 120 korun a o rok později na 135 korun. Za rozhlas by lidé měli místo nynějších 37 korun platit 45 korun. Poplatky nerostly od roku 1997. Předloha ale také předpokládá, že Česká televize postupně omezí reklamu. V roce 2008 by pak měla na veřejnoprávní obrazovce zbýt jen reklama svázaná se sportovními či kulturními akcemi. Právě omezení reklamy je jedním z nejspornějších bodů. Odpůrci tohoto kroku tvrdí, že asi miliardu korun uvolněnou útlumem reklamy v ČT převezmou Nova a Prima, což by podle kritiků deformovalo reklamní trh. Zastánci zrušení reklamy v ČT ale míní, že tento krok pomůže rozjet digitální vysílání novým televizím. Právě ony by se mohly částečně dostat k reklamě uvolněné z ČT. Oponenti ale tvrdí, že digitalizace je v ČR zatím v nedohlednu, takže rušit reklamu v ČT bez toho, aby bylo jasné, kdy se začne vysílat digitálně, je krátkozraké. Ostře proti odebírání reklamy z ČT byl například zesnulý ministr kultury Pavel Dostál. Novela má také ČT a Českému rozhlasu dát účinnější nástroj pro boj s neplatiči. Za poplatníka pokládá každou domácnost, která odebírá elektřinu. Povinnosti platit by se však člověk mohl zbavit čestným prohlášením o tom, že nemá rozhlasový ani televizní přijímač.

Soud potvrdil muži podmínku za vyhrožování teroristickými útoky

Městský soud v Praze opět potrestal mosteckého podnikatele Jiřího Zmeškala dvouletým vězením s podmíněným odkladem na pět let za vyhrožování českému státu. Hrozil teroristickými útoky na vlaky a požadoval od státu 20 milionů korun za to, že je neprovede. Stejnou podmínku mu soud vyměřil již v únoru, odvolací senát však rozsudek v dubnu zrušil a vrátil případ k novému projednání. Vrchní soud v Praze se bude muset případem zabývat znovu, protože se státní zástupkyně opět na místě odvolala. Zmeškal vyhrožoval státu prostřednictvím policejního prezidia, kterému zaslal dva dopisy. Případné útoky chtěl podle policie zaměřit na železnici. První z nich měl být varovný proti nákladnímu vlaku, druhý pak přímý a hodlal jej provést na jakýkoli vlak bez omezení, uvádí obžaloba. Zmeškal u soudu přiznal, že dopisy psal. "Ale to bylo jediné, co jsem chtěl učinit. Vedlo mě k tomu určité duševní rozpoložení, které si nedokážu vysvětlit. Byl to vnitřní útěk od reality kvůli krizi v mém podnikání," hájil se. Uvedl, že po povodních v roce 1997 se jeho firma dostala do finančních problémů. Vinil za to nejen sebe, ale i státní České dráhy, které mu prý dlužily peníze a s nimiž se soudí.

Okresní soud se musí znovu zabývat jednou z Krejčířových kauz

Okresní soud pro Prahu - západ se musí opět zabývat obžalobou, která viní uprchlého miliardáře Radovana Krejčíře z třímilionového podvodu. Soud ho loni v srpnu obžaloby zprostil, Krajský soud však verdikt zrušil a případ vrátil k novému projednání. "Hlavní líčení jsem nařídil na 15. srpna," řekl soudce Pavel Vosmanský. Státní zástupce Krejčíře viní z toho, že oklamal majitele soukromých pozemků v Letech u Prahy. Jeho stavební firma DKR INVEST od nich koupila stavební parcely. Krejčíř jim podle obžaloby slíbil, že zřídí konto, kam převede tři miliony korun. K majitelům pozemků měly peníze putovat ve chvíli, kdy parcely převedou na Krejčířovu firmu. Aby mu uvěřili, ukázal jim prý výpis z účtu, že peníze na konto již splatil. Vlastníci nechali pozemky převést, peníze údajně ale nikdy nedostali. Co vedlo okresní soud ke zprošťujícímu rozsudku, Vosmanský nespecifikoval. Krejčíř policii utekl letos v červnu při domovní prohlídce v jeho luxusní vile v Černošicích u Prahy. Je stíhán jako uprchlý za přípravu podvodu a přípravu vraždy celníka. Již dříve byl obviněn za půlmiliardový celní únik a za vytunelování firmy Technology Leasing. U ostravského soudu je obžalován za to, že podvodným způsobem vylákal od představitelů společnosti Frymis 55.000 akcií otrokovické teplárny v hodnotě 75 milionů korun. Policie v den Krejčířova zatčení a následného útěku našla v pražské kanceláři dvou Krejčířových firem - DKR INVEST PRAHA a CORIMEX - hromadu bankovek. Nyní zjišťuje, zda byly pravé. Podle dřívějších informací ČTK byly peníze v krabicích v zatavených pytlích. Vždy na povrchu a vespod byly pravděpodobně pravé peníze, uprostřed však byly evidentní padělky. Po Krejčířovi policie dosud marně pátrá.

Sdružení Mamma Help rozšiřuje síť poradenských středisek

Sdružení pacientek s nádorovým onemocněním Mamma Help rozšiřuje svou síť denních informačních a poradenských středisek. Po Praze a Brně vznikla další v Hradci Králové a v Přerově. Sdružení také provozuje webové stránky www.mammahelp.cz s virtuální lékařskou poradnou. Pražské centrum provozuje bezplatnou Linku pomoci. Na její číslo 800 180 880 denně volá 40 až 50 klientek. Ročně je v České republice zjištěna rakovina prsu u více než 5000 žen. V centrech působí ženy, které samy rakovinu prsu prodělaly a mohou vycházet z osobní zkušenosti. Pro příchozí jsou mimo jiné důkazem toho, že nemoc lze vyléčit, nebo se s ní dá žít. Pacientky a jejich rodiny nejvíce oceňují psychickou podporu v průběhu dlouhodobé náročné péče. Pomoc klientkám v tíživé situaci je v činnosti sdružení prioritou. Nejčastěji přicházejí nebo volají ženy v době, kdy se dozvěděly o svém onemocnění nebo o jeho recidivě. Vedle duševní podpory a informací o nemoci se mohou ženy poradit o speciálním prádle nebo mohou získat rady o léčebné kosmetice pro ženy, které prošly ozařováním. Pražské a hradecké centrum mají tělocvičnu s nabídkou rehabilitačního a relaxačního cvičení. Mamma Help pořádá také rekondiční pobyty, které pomáhají získat zpět ztracené sebevědomí, psychickou pohodu i fyzickou kondici.

Rada postižených protestuje proti organizovanému žebrání

Národní rada zdravotně postižených protestuje proti zneužívání zdravotně handicapovaných lidí k žebrání. Své členské organizace vyzvala, aby sledovaly, zda ve svém okolí podobné aktivity neuvidí, a současně vyzvala policii, aby se na problém zaměřila. Podle rady může mít znaky trestného činu omezování osobní svobody či vydírání. Předseda rady Václav Krása to sdělil ČTK v reakci na reportáž České televize o tom, že se organizované žebrání rozmohlo v Hradci Králové. Místní policie zjistila, že organizátoři odvážejí do centra města invalidní lidi. Ti mají za úkol vzbudit u lidí lítost a dostat z nich co nejvíc peněz. "Je podezření, že vlastně peníze vyžebrané od těchto lidí někdo prostě od nich vybírá," uvedl strážník Martin Šlajs. Národní rada zdravotně postižených zásadně protestuje proti podobnému zneužívání občanů se zdravotním postižením. "Protože narušuje pozitivní vztah většinové společnosti vůči občanům se zdravotním postižením," uvedl Krása. Podle něj bude rada sama svými prostředky usilovat o vymýcení tohoto jevu.

Do Jizery unikla neznámá látka, ryby však nezahubila

Neznámá látka unikla brzy ráno do Jizery u Líšného na Jablonecku. Hasiči ji zachytili na norné stěně, kterou přehradili koryto. V řece neuhynuly žádné ryby. Řekla to vedoucí České inspekce životního prostředí v Liberci Hana Kolářová. "Hladinu pokryl vícebarevný olejový film, žádné větší škody ale v Jizeře a na březích kolem ní nenapáchal," uvedla Kolářová. Inspekce přesto začala pátrat po viníkovi ekologické havárie. Profesionální hasiči z Jablonce a Velkých Hamrů vyjeli na místo úniku neznámé látky před 05:45. Zásah ukončili v 08:30. Pomáhaly jim i dobrovolné sbory z Líšného a Malé Skály. K Jizeře dorazili rovněž odborníci z Povodí Labe a odebrali tam vzorky znečištěné vody.

Jindřichohradecká Jitka propustí do tří měsíců 220 lidí

Jindřichohradecká bavlnářská a tkalcovská firma Jitka propustí do tří měsíců 220 zaměstnanců. Výpověď dostane zhruba 170 dělnických zaměstnanců a 50 lidí z administrativy. Jde o první restrukturalizační krok nového majoritního akcionáře podniku, brněnské společnosti Pletora, která za 185,5 milionu koupila balík 74 procent akcií, informovala mediální agentura zastupující vlastníka továrny. Textilka je jedním z klíčových zaměstnavatelů regionu. Pracuje pro ni přes 700 lidí, převážně žen.

České a Saské Švýcarsko by mohla propojit železnice

Turisté se možná dočkají železničního propojení Českého a Saského Švýcarska. Zástupci českých a německých společností podporujících rozvoj cestovního ruchu jednají o návrhu zprovoznění turistické železnice na trati Bad Schandau, Sebnitz, Krásná Lípa, Jedlová a Děčín. Trasa dosud neexistující železniční trati by vedla podél hranic Českého a Saského Švýcarska a navazovaly by na ni linky ekologických autobusů do vybraných center v obou národních parcích. "Našim cílem je zajistit dopravní obslužnost v oblasti Česko- saského Švýcarska a kvalitní služby pro turisty především na české straně například i tím, že budeme usilovat o revitalizaci některých dosavadních nádraží a zastávek podél národního parku s informačními boxy, půjčovnami kol a podobně. Jsme však teprve na začátku, čeká nás celá řada jednání s krajskými úřady," uvedl manažer turistiky a obchodu společnosti České Švýcarsko Jiří Rak. Upozornil, že je třeba najít takové řešení, jež bude podporovat rozvoj dopravní obslužnosti a cestovního ruchu na obou stranách hranice, avšak s vyloučením negativního dopadu na jedinečné přírodní prostředí této lokality.

Do Punkevních jeskyní je nutné si zamluvit vstupenku předem

Turisté, kteří chtějí navštívit Punkevní jeskyně v Moravském krasu, by si měli předem zamluvit vstupenky. Zájem o prohlídku této nejnavštěvovanější jeskyně v Česku je tak velký, že většina vstupů do podzemí bývá několik dní dopředu obsazena. Denně jeskyněmi projde přibližně 1400 lidí. "Návštěvníci krasu by si předem měli zamluvit vstupenky na naší informační službě, a to telefonicky, nebo elektronickou poštou. Předejdou tak zbytečným problémům," řekl vedoucí správy jeskyní Moravského krasu Jiří Hebelka. Početnější skupiny turistů se bez toho, že si předem zamluví vstupenku, v těchto dnech do podzemí nedostanou. Zájem o Punkevní jeskyně je nyní tak velký, že problémy mohou mít i jednotlivci. Na každý den se sice správa jeskyní snaží schovat alespoň několik vstupenek pro předem neohlášené turisty, lístky jsou ale vždy rychle pryč. Punkevní jeskyně ročně navštíví zhruba 200.000 osob, třetinu tvoří cizinci. Letošní návštěvnost bude asi vyšší. Punkevní jeskyně jsou pověstné nejen svojí bohatou krápníkovou výzdobou, ale i podzemní plavbou. Turisté se v nich plaví v člunech po podzemní říčce Punkvě. Jeskyně jsou navíc propojeny se dnem 187,7 metru hluboké propasti Macochy.

Dozorčí rada ČSA souhlasila se sponzorováním fotbalové Slavie

České aerolinie se stanou sponzorem pražského fotbalového klubu Slavia Praha. Záměr představenstva ČSA podpořila dozorčí rada společnosti. ČSA nahradí francouzský obchodní řetězec Carrefour, který čtyřletou spolupráci se Slavií ukončil. "Po seznámení se skutečným rozsahem spolupráce a výhodnosti nabídky pro ČSA vzala dozorčí rada informaci představenstva jednomyslně na vědomí," uvedla firma. "Nabídka FC Slavia Praha je mimořádně výhodná," řekl předseda představenstva a prezident ČSA Jaroslav Tvrdík. Celkové peněžní i nepeněžní plnění pro Slavii se podle něj nepohybuje ani v desítkách milionů korun. Dodal, že jde pouze o roční kontrakt. Podle nedávné informace Mladé fronty Dnes budou ČSA generálním partnerem, což znamená, že budou Slavii posílat i nejvíce peněz. Ani jedna ze stran však nechtěla sdělit, o jakou konkrétní částku jde. Ze složení rozpočtu Slavie nicméně podle MfD vyplývá, že může jít maximálně o 20 až 30 milionů Kč za rok.

Ani obhájkyně stříbra Hlaváčková nepostoupila na MS z rozplaveb

Ani Ilona Hlaváčková se na plaveckém mistrovství světa v Montrealu neprobojovala z rozplaveb. Obhájkyně stříbrné medaile z předloňského šampionátu v Barceloně skončila na 50 metrů znak pětadvacátá v čase 29,97 sekundy. Petra Klosová byla třicátá a čeští reprezentanti tak na první dílčí úspěch stále čekají. Nejlepší česká plavkyně posledních let Hlaváčková drží na nejkratší znakařské trati národní rekord výkonem 28,50 sekundy, letos na mítinku v Monaku zaplavala 29,22. Osmadvacetiletá mistryně Evropy však v letošní sezoně dala přednost škole a z tréninkového objemu ubrala asi polovinu.

Krátce o počasí v České republice:

Bude polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti přeháňky. Teploty 27 až 31 stupňů, na horách kolem 22 stupňů. Proměnlivý vítr bude mít rychlost do 15 kilometrů za hodinu.

27-07-2005