Čeští fotbalisté porazili v kvalifikaci mistrovství světa Makedonii 6:1

Tomáš Rosický (vpravo) v souboji s Goce Sedloskim (vlevo) a Veliče Šumulikoskim z Makedonie, foto: ČTK
0:00
/
0:00

Čeští fotbalisté zvítězili v kvalifikaci mistrovství světa v Teplicích nad Makedonií 6:1. Během deseti minut nastříleli do makedonské sítě čtyři branky a otočili tak průběh zápasu, který se pro ně dlouho nevyvíjel příznivě. První pořádný výpad na českou polovinu totiž skončil míčem v Čechově síti. Naši fotbalisté poté přešli se do ofenzivy a obrat v zápase přišel před přestávkou. Jména strůjců českého triumfu jsou Jan Koller, Tomáš Rosický a Milan Baroš, který se vrátil k vedoucí brance soupeře.

Tomáš Rosický  (vpravo) v souboji s Goce Sedloskim  (vlevo) a Veliče Šumulikoskim z Makedonie,  foto: ČTK

"Důležité bylo, že jsme to do poločasu dokázali otočit a druhý poločas jsme hráli náš fotbal. My jsme věděli, že oni nebudou jak Andorra, že se budou trošku snažit tu hru otevřít a snažit se s tím výsledkem něco udělat a tím pádem se otevíral prostor pro nás."

Jan Koller dal čtyři góly,  foto: ČTK
A Češi ho dokázali využít. Dortmundské duo Koller - Rosický se postaralo dokonce o pět ze šesti českých zásahů, Koller se trefil hned čtyřikrát a s 39 trefami si upevnil vedení v tabulce reprezentačních kanonýrů. Zápas skončil za obrovských ovací, Češi míří jistým krokem za postupem na světový šampionát, který začne přesně za rok v Německu. Trenér Karel Brückner své hráče příliš často nechválí, ale teď udělal výjimku.

"Jsem spokojený nejenom s těmi výsledky a výkony hráčů, ale i s přístupem. Splnili jsme povinnost jak se říká výsledkovou, ale já si myslím, že jsme plnili i jiné povinnosti. To znamená, že víc než vítězství tam byla hra, akce a zábava pro lidi. Bavili se jak hráči, tak publikum a fotbal dostal zase plusové znaménko."

Výhrou nad Makedonií ukončili čeští fotbalisté cestu jarní částí kvalifikace na světový šampionát. Vedení v 1. skupině o bod před českým týmem si udrželi nizozemští fotbalisté, kteří porazili Finy.