Veletrh informačních a komunikačních technologií Invex v Brně

06-10-2003

V Brně byl v pondělí zahájen už 13. ročník veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex. Jaromíra Marka, který byl na zahájení veletrhu, se Josef Kubeczka telefonicky zeptal, zda se zmíněná třináctka nemůže ukázat jako fatální, zda vývoj informačních a komunikačních technologií nepohltí samotný veletrh?

"Samozřejmě tato obava zde byla, ale, jak při zahájení zdůraznil ředitel Brněnských veletrhů a výstav, ukázala se jako bezpředmětná. Veletrh stále funguje a počet vystavovatelů stále narůstá. Je zde zhruba 700 vystavovatelů z 18 zemí a představují se zde jednak firmy tradiční, které sem jezdí po všechny ročníky, jednak firmy nové a firmy, které odešly a pak se vrátily zpět. Poprvé se zde představují firmy z Tchai-wanu a Macaa, což jsou země Dálného východu, které v informačních technologiích poprvé vystavují v České republice.."

Zaujalo vás něco hned v úvodu veletrhu?

"Určitě. Hned při slavnostním zahájení ministr informatiky Vladimír Mlynář představil nový internetový portál, který na svých stránkách shromažďuje všechny údaje o všech úřadech a institucích státní správy, praktické informace kdy, kde, úřední hodiny, znění zákonů platných v této době v České republice včetně legislativních norem Evropské unie v češtině. To je úplná novinka, která byla uvedena v život právě tady na Invexu. Od tohoto okamžiku ten server na adrese www.portal.gov.cz funguje."

Ministr Mlynář ještě před veletrhem sliboval nějaké překvapení. Uskutečnilo se?

Logo InvexuLogo Invexu "Překvapením možná může být účast ministra informatiky na Mistrovství České republiky v počítačových hrách, což je taková divácky atraktivní součást doprovodného programu tohoto veletrhu. Ministr Mlynář se utká s šéfem české pobočky Microsoftu v počítačové hře. Jak to dopadne v tuto chvíli nevím, ale když jsem před chvíli s ministrem Mlynářem hovořil a ptal jsem se, nakolik se připravoval, tak se tvářil docela rozpačitě a nevypadal, že by do tohoto klání šel jako favorit."

Ze zahájení 13. ročníku veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex v Brně telefonoval Jaromír Marek.

06-10-2003