Velký divácký zájem provází nadcházející tenisový turnaj Prague Open

05-05-2006

Největší hvězdou nadcházejícího Prague Open je bezesporu Martina Navrátilová. Ovšem tradiční tenisový turnaj hraný formou minigrandslamu vlastní i další divácké taháky. Startovní listina žen je kompletně obsazena hráčkami elitní světové stovky, v mužském pavouku je borců z první stovky světového žebříčku třináct.

Martina Navrátilová, foto: ČTKMartina Navrátilová, foto: ČTK Na ČTS to v posledních dnech vypadá, jak v telefonní ústředně. Žádostí o vstupenky utěšeně přibývá, všichni chtějí vidět po dvaceti letech Martinu Navrátilovou v soutěžním zápase na českém území. I proto se ředitel pražského klání Vladislav Šavrda obává, aby se s turnajem neloučila příliš brzy.

"Já si myslím, že každého z ředitelů turnajů straší, že buď někdo z nejvýše nasazených nebo hvězda turnaje, kterou Martina bezesporu je prohrají hned v začátku. Martině se to teď stalo ve Varšavě, samozřejmě budeme jí všichni držet palce."

V mužském pavouku je prvním nasazeným rakouský daviscupový reprezentant Jürgen Melzer, mezi ženami bude plnit roli jedničky naše Lucie Šafářová. Pražská Štvanice ovšem přivítá i další atraktivní hráčky.

"Druhou nasazenou je Francouzka Bartoli, třetí Izraelka Peer a tak to pokračuje dál. Je tam Ruska Bovina, která byla kolem desítky na světě a vrací se po zranění, dále skvělá mladá Bulharka Pironkova, což je jedna z největších hvězd juniorského tenisu a také Běloruska Azarenka, která kralovala loňskému juniorskému světovému žebříčku. Je to obrovsky vyrovnané a diváci se mají na co těšit."

Šavrda si dovolil zahrát na Sybillu a odhalil své tipy na vítěze.

"V mužích je mým tipem Honza Hernych, který bude útočit na hattrick. Bylo by to nevídané, získal by krásnou trofej do svého vlastnictví, přeji mu to moc. V ženách bych to přál Lucce Šafářové, která byla krátkodobě zraněná, ale v současné chvíli už naplno trénuje a je připravena zde odvést dobrou práci. Nechci tipovat vítězku, protože to je hodně vyrovnané, ale myslím, že to bude nějaká mladá hráčka."

05-05-2006