Kanada - Česká republika 4:3 v prodloužení

Čeští hokejisté si finále Světového poháru nezahrají. V dramatickém semifinálovém duelu prohráli v Torontu s domácí Kanadou 3:4 až v prodloužení poté, co se ve čtvrté minutě nastaveného času trefil Vincent Lecavalier z Tampy Bay. O branky českého týmu se postarali Petr Čajánek, Martin Havlát a Patrik Eliáš. Finále se bude hrát v úterý 14. září znovu v torontské hale Air Canada Centre a soupeřem 'kolébky hokeje' v něm budou Finové. Výsledek: Kanada - Česká republika 4:3 v prodloužení (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0).

Čeští hokejisté zakončili svou pouť Světovým pohárem skvělým vystoupením proti Kanadě. V semifinále sice podlehli týmu z kolébky hokeje 3:4 v prodloužení, ale zanechali velice dobrý dojem. Shodli se na tom bývalí reprezentanti Josef Augusta a Milan Nový, kteří na Kanadském poháru v roce 1976 dokráčeli v dresu tehdejšího Československa až do finále. Tam tehdy podlehli ve dvou zápasech rovněž Kanadě. "Byl to výborný zápas s nešťastným koncem. Čeští hráči podali skvělý výkon," konstatoval Nový, který před osmadvaceti lety nastřílel na turnaji hraném v Kanadě pět branek. "Hrát s Kanadou 3:3 v normální hrací době a prohrát v prodloužení je velice dobrý výsledek. Už ve čtvrtfinále předvedli naši hráči skvělý výkon a celkově bylo jejich vystoupení úspěšné," doplnil bývalý reprezentační kouč Josef Augusta.