Macík byl na Dakaru druhý mezi kamiony

Martin Macík byl druhý ve 4. etapě Rallye Dakar a v průběžném pořadí kategorie kamionů se posunul na čtvrté místo. Na Rusa Karginova s kamazem ztratil minutu a půl. V čele je i nadále jeho týmový kolega a obhájce prvenství Eduard Nikolajev. Macík byl až do posledního mezičasu v čele. O premiérovou vyhranou etapu na Dakaru jej možná připravily i dvě menší chyby, které udělal.

Mezi automobily, které mají stejně jako kamiony při maratonské etapě bez servisu jiné cílové město než motocyklisté, byl nejrychlejší lídr závodu Katařan Násir Attíja. Martin Prokop ztratil přes 53 minut a byl šestnáctý. Průběžně je jedenáctý. Mezi čtyřkolkami dojel Tomáš Kubiena osmý a průběžně se posunul na 5. místo. Jediný český startující v kategorii se v průběhu etapy držel virtuálně i v čele, nakonec však zaostal za nejrychlejším Nicolasem Cavigliassem z Argentiny o 34 minut.