Nejlepší veslařskou posádkou roku se stala párová čtyřka

Stříbrní medailisté z olympijských her v Aténách v párové čtyřce David Jirka, Tomáš Karas, David Kopřiva a Jakub Hanák se podle očekávání stali nejlepší veslařskou posádkou roku 2004. Svěřenci ruského trenéra Andreje Kruťjakova tak obhájili prvenství z loňského roku, kdy závodili v lehce odlišeném složení. Na začátku letošní sezony nahradil Petra Vitáska v posádce Karas.

Na pomyslný stříbrný stupínek vystoupila v pražském hotelu Pyramida, kde se tradiční slavnostní zakončení veslařského roku konalo, skifařka Miroslava Knapková. Čtvrtá žena z olympijských her, akademická mistryně světa a bronzová ze Světového poháru tak o dvě příčky vylepšila svůj loňský výsledek v anketě trenérů, funkcionářů a novinářů.

Třetí místo obsadil stejně jako před rokem nejlepší český veslař posledních dvaceti let Václav Chalupa. Sedmatřicetiletý skifař byl v Aténách pátý a ve Světovém poháru skončil třetí. Veslař pražské Dukly je rekordmanem ankety, kterou od roku 1988 vyhrál jedenáctkrát.