Po fotbalové Ostravě zaváhala i Sparta

Fotbalisté Sparty nedokázali v premiéře v novém ročníku první ligy zvítězit a stejně jako mistrovská Ostrava zaváhali doma. Na Letné remizovali 1:1 se Slováckem, kterému tak umožnili umazat první dílek z dvanáctibodového disciplinárního manka, s nímž moravský klub do sezony vstoupil. Fotbalisté Zlína zvítězili v utkání 1. ligového kola nad Slavií Praha 1:0. Branku dal krátce po poločase záložník Dobeš. Olomouc zdolala v prvním kole nejvyšší soutěže České Budějovice 2:1. Výhru jim šest minut před koncem zajistila nová posila z Bohemians Aleš Bednář. Fotbalisté Brna zvítězili v úvodním kole první ligy nad Drnovicemi 1:0. Jedinou branku vstřelil v 22. minutě Kroupa. Baník Ostrava nečekaně prohrál doma s Teplicemi 1:2.