Skokan na lyžích Janda slavil v Harrachově třetí výhru v sezoně

Skokan na lyžích Jakub Janda zvítězil v Harrachově v nedělním závodu Světového poháru, v sezoně se radoval z triumfu již potřetí a upevnil se vedení v průběžného pořadí. Druhý skončil na můstku HS 142 Fin Janne Ahonen a třetí sobotní vítěz Andreas Küttel ze Švýcarska. Bezprostředně po závodu Janda přiznal, že si po nevydařené sobotní soutěži, v níž skončil sedmý, hodně oddechl. "Musím říct, že to byl nejtěžší závod v životě. V sobotu jsem hodně chtěl, pokazil to a byl hodně zklamaný. Teď to vyšlo," uvedl Janda na tiskové konferenci. Ani tentokrát však nebyl úplně spokojený. "Mám pořád problémy s telemarkem. Budu to muset vypilovat v tréninku, nevím, kde se stala chyba," dodal. Sedmadvacetiletý Janda se stal po jednadvaceti letech prvním českým skokanem, který vyhrál v Harrachově závod Světového poháru. Naposledy to z domácích skokanů dokázal Jiří Parma v roce 1984, který tehdy navázal na rok starý triumf Pavla Ploce. "Zvládl to a výsledek je tady. Celá republika na to čekala a teď to máme," usmíval slovinský trenér Vasja Bajc, který stojí za Jandovými úspěchy.