Soud zamítl stížnosti na vazby lidí z údajného Krejčířova gangu

Městský soud v Praze v úterý rozhodoval o stížnostech členů údajného gangu uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře na vazbu. Podle informací ČTK byly všechny zamítnuty. Z nyní již třináctičlenné skupiny, viněné z pokusu poškodit státní energetickou společnost Čepro, tak zůstává ve vazbě osm lidí.

Krejčíř policii uprchl při domovní prohlídce letos v červnu. Nyní žije i s rodinou na Seychelách, má tamní občanství. Jeho vydání českým úřadům je velmi nejisté. Vedle Krejčíře, stíhaného na útěku, byl již dříve obviněn bývalý obchodní ředitel Čepra Martin Pechan a Ivan Hricik a Aleš Zagora, kteří se starali o Krejčířovy firmy v Česku. Stíháni jsou také Tomáš Pavlíček, jenž prý s Krejčířem studoval na vysoké škole, Aleš Kohoutek, bývalá zaměstnankyně Čepra Ivana Skopcová a Jaroslav Siuda, který je podle médií ekonomem Krejčířových firem. Dále jsou stíháni podnikatelé Jaromír Raida i Radko Nauš. Zatím poslední obvinění padla o víkendu, kdy policie začala stíhat za podporu zločinného spolčení dva údajné Krejčířovy bodyguardy, boxery Romana Kracíka a Dana Macháčka. Obvodní soud pro Prahu 9 i na ně v pondělí uvalil vazbu.

Krejčíř v úterý ČTK sdělil, že policie má příkaz od premiéra Jiřího Paroubka, aby zatýkala miliardářovy přátele bez ohledu na jejich vinu či nevinu. "Zatýkáno má být i za cenu, že stát bude muset proplácet neoprávněné vazby. Žádná z vazeb, dle jeho (premiérova) příkazu, nesmí být ukončena do voleb, i když bude nesmyslná," napsal Krejčíř. Tvrdí, že informace má od svého policejního informátora. Cílem akce údajně je vytvořit z Krejčíře mafiána či teroristu, a usnadnit tak jeho vydání českým úřadům.