Čeští fotbalisté vyhráli v Olomouci ve třetím z osmi utkání kvalifikace mistrovství Evropy nad Černou Horou 3:0. Reprezentanti navázali na páteční vítězství 2:1 nad Bulharskem a v pětičlenné skupině udrželi postupové druhé místo. Český celek poslal v 18. minutě do vedení Jakub Jankto, ve 49. minutě si dal vlastní gól Boris Kopitovič a osm minut před koncem proměnil penaltu Patrik Schick. Český celek zvítězil nad Černou Horou i ve třetím vzájemném duelu, v roce 2011 soupeře porazil v baráži o evropský šampionát 2:0 a 1:0. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého mají na druhém místě tabulky stejně bodů jako vedoucí Anglie a jednobodový náskok na třetí Kosovo, na jehož hřišti nastoupí v dalším utkání 7. září. Kvalifikace vyvrcholí na podzim, na šampionát postoupí první dva týmy ze skupiny.