Strýcová postoupila na Turnaji mistryň do finále čtyřhry, Plíšková skončila v semifinále

Tenistka Barbora Strýcová postoupila na Turnaji mistryň do finále čtyřhry a poprvé ukončí sezonu na pozici světové deblové jedničky. Druhé nasazené Strýcová a Sie Šu-wej z Tchaj-wanu zdolaly v semifinále v čínském Šen-čenu Němku Annu-Lenu Grönefeldovou s Nizozemkou Demi Schuursovou jasně 6:1 a 6:2. V nedělním finále se letošní wimbledonské vítězky Strýcová a Sie Šu-wej utkají s obhájkyněmi titulu Maďarkou Tímeou Babosovou a Francouzkou Kristinou Mladenovicovou. Český tenis má ve finále čtyřhry na Masters zastoupení počtvrté za sebou. Loni hrály o titul Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, předloni se z trofeje Martiny Navrátilové radovala Andrea Sestini Hlaváčková s Babosovou. V roce 2016 si o titul zahrála Lucie Šafářová s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou.

Tenistka Karolína Plíšková skončila na Turnaji mistryň i potřetí v semifinále. Česká jednička letos nestačila na Ashleigh Bartyovou z Austrálie a světové jedničce v Šen-čenu podlehla 6:4, 2:6 a 3:6. O účast ve finále Masters Plíšková neúspěšně bojovala v minulých dvou letech v Singapuru. Předloni skončila na raketě pozdější šampionky Caroline Wozniacké z Dánska a loni prohrála s Američankou Sloane Stephensovou. Poslední českou vítězkou Masters je Petra Kvitová, která vyhrála v roce 2011. Dvouhru na Turnaji mistryň ovládly také Jana Novotná v roce 1997 a rekordně osmkrát Martina Navrátilová, ale ta už jako americká občanka.